ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita

Šlesingr s Moravcem se ve sprintu vešli do desítky, zlato má Johannes Bö

Velikost textu:
aktualizováno 7. 3. 2015 14:32

Kontiolahti – Po zlatu se smíšenou štafetou se Michalu Šlesingrovi a Ondřeji Moravcovi na mistrovství světa dařilo i ve sprintu. Další medaili sice nepřidali, ale oba se vešli do nejlepší desítky. Šlesingr udělal na střelnici dvě chyby a obsadil sedmou příčku. Moravec se netrefil jednou a byl devátý. Z vítězství se radoval Nor Johannes Bö.

Trojice nejlepších ze sprintu - Kanaďan Smith a Norové Johannes Bö a Tarjei Bö
Trojice nejlepších ze sprintu - Kanaďan Smith a Norové Johannes Bö a Tarjei Bö

Povedený výkon předvedl i Jaroslav Soukup, jenž byl na střelnici bezchybný a skončil jedenáctý. Trio českých reprezentantů si tak zajistilo nadějnou výchozí pozici do nedělního stíhacího závodu.

Jednadvacetiletý Bö si vítězstvím připsal největší úspěch v kariéře. Na stupně vítězů ho doprovodil i jeho bratr Tarje Bö, jenž obsadil bronzovou příčku. Mezi norské duo se vklínil pouze Kanaďan Nathan Smith.

Michal Šlesingr (vpravo) během sprintu v Kontiolahti
Michal Šlesingr (vpravo) během sprintu v Kontiolahti

Šlesingra, který získal jako poslední Čech medaili ve sprintu v roce 2007, připravily o lepší umístění dvě chyby na střelnici. Pokud by měl o jeden trestný okruh méně, zřejmě by měl medaili. "Dopadlo to ještě slušně. Škoda, že nebyla lepší střelba, ale na trati jsem se cítil docela dobře," řekl Šlesingr České televizi. "Bylo to větrný, nestabilní vítr, bylo třeba na to reagovat, což zdržovalo. Nebylo to snadné. Ale všichni se s tím potýkali, někteří dost výrazně," dodal.

Bezchybně zvládli střelbu v náročných podmínkách jen bronzový Bö a Soukup. Český reprezentant dokonce po druhé střelbě ztrácel jen čtyři vteřiny na medaili, ale pomalejší běh ho odsunul mimo první desítku.

"Nejvíce si cením toho, že jsem dal za nula. První kolo bylo super, pak už to bylo náročné a poslední kolo už jsem byl hotový," litoval Soukup, který se v dosavadním průběhu sezony spíše trápil.

Blízko nule byl i Moravec, ale minul předposlední střelu. "Jsem spokojený. Každé umístění do desítky je dobré. Nejde se umístit do pětky, když to není za nula. Ta jedna rána mě mrzí, je to škoda, ale zase zaplaťpánbůh, že jich nebylo víc, protože se tu s tím pral každý," líčil Moravec.

Věří, že trojice Čechů může v neděli zaútočit na medaili. "Na třetí místo je to odstup tak na půl rány, to není nic. Nechci říct, že můžeme vyhrát, ale zítra se může stát cokoli. Týmový výsledek je to excelentní," dodal.

O velké překvapení se postaral stříbrný Nathan Smith, který získal pro Kanadu vůbec první mužskou medaili z MS. Dosud měla Kanada jen dvě medaile mezi ženami zásluhou Myriam Bédardové z roku 1993.

Čtvrtý z českých reprezentantů Michal Krčmář skončil s pěti chybami mimo nejlepší padesátku.

Mistrovství světa v biatlonu v Kontiolahti (Finsko) - sprint:

Muži (10 km): 1. J. Bö (Nor.) 24:12,8 (1 trestný okruh), 2. Smith (Kan.) -12,1 (1), 3. T. Bö (Nor.) -25,3 (0), 4. S. Fourcade (Fr.) -29,5 (1), 5. Lesser (Něm.) -30,3 (1), 6. Garaničev (Rus.) -35,6 (2), 7. Šlesingr -36,1 (2), 8. Iliev (Bulh.) -40,2 (1), 9. Moravec (ČR) -43,9 (1), 10. Doll (Něm.) -46,5 (2), 11. Soukup (ČR) -49,6 (0), ...59. Krčmář (ČR) -2:46,6 (5).

Průběžné pořadí SP (po 19 z 25 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 806 b., 2. Šipulin (Rus.) 707, 3. Schempp (Něm.) 699, 4. Fak (Slovin.) 675, 5. J. Bö 612, 6. Garaničev 543, 7. Moravec 498, ...10. Šlesingr 446, 42. Soukup 111, 45. Krčmář 99, 67. Krupčík (ČR) 28.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.