ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Drahotová: Medaile nebyla vysoko. Dala jsem do toho všechno

Velikost textu:
aktualizováno 28. 8. 2015 17:43

Peking - Anežka Drahotová chtěla medaili z mistrovství světa v Pekingu a na začátku závodu na 20 km chůze akceptovala rychlé tempo dvou čínských chodkyň. To jí vzalo síly, nakonec na ni nezbyl ani bronz. Do cíle došla vysílená na osmém místě. "Velké zklamání to pro mě není, protože vím, že jsem do toho dala všechno," zhodnotila. Po závodě se ukázalo, že jej absolvovala s natrženým stehenním svalem.

Anežka Drahotová s čínskými soupeřkami na MS
Anežka Drahotová s čínskými soupeřkami na MS

Drahotová věřila, že v ideálním rozpoložení by na medaile útočila. "Kdybych se cítila standardně, jak jsem zvyklá. Jen mi chyběl ten drajv, jaký mívám v konci. Chyběly mi síly, tělo se mnou dneska nějak nespolupracovalo," povzdechla si.

Už na stadionu Číňanky Siou-č' Lu a světová rekordmanka Liou Chung od ostatních odešly, jen Drahotová se odhodlala jít s nimi. "Asi jde na pocit, ale je to nejspíš sebevražda," utrousil u trati kouč Ivo Piták. "Tohle jestli ty holky vydrží, tak smeknu klobouk," prohlásil.

Číňanky vydržely, Drahotová nikoliv. "Nebyl to ode mě takový lehký krok, na který jsem zvyklá," hodnotila česká reprezentantka po závodu, jehož polovinou se protrápila. "Nechtěli jsme udělat taktickou chybu a myslím, že z mé strany to taktická chyba nebyla," pokračovala Drahotová. "Kdo nic nezkusí, nic nevyhraje," smířil se s tím Piták.

Drahotová neudržela ani tempo druhé skupiny, nestačila na třetí Ukrajinku Ljudmylu Oljanovskou, svoji častou soupeřku. "Máme to spolu padesát na padesát, jednou porazí ona mě, jednou já ji. Jsme rovnocenné soupeřky, medaile nebyla vysoko," řekla Drahotová.

Na trati bojovala. "Ona má tu výhodu, že se umí vracet do závodu, oddychne si a jede. To má z tréninku na kole," doufal Piták ještě zhruba v polovině, kdy se Drahotová pohybovala kolem páté pozice. "Zvedni hlavu, dýchej!" křikl na ni skoro po každém okruhu.

Jenomže Drahotovou už několik týdnů bolí stehenní sval a po vyšetření v Pekingu se ukázalo, že ho má natržený. "Při závodu to bylo lepší, ale po dlouhé trati to bolí. Teď to cítím dost," přiznala. "Fyzicky jsem na tom dobře, ale v tom pohybu jsem se necítila jistá."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.