ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Gatlinovi se to nepodařilo, Bolta skolil až při oslavném kolečku kameraman

Velikost textu:
aktualizováno 27. 8. 2015 16:55

Peking – Závod na dvě stě metrů v poklidu ovládl a mohl slavit na šampionátu v Pekingu druhé zlato. Mnohem dramatičtější bylo pro Usaina Bolta až následné oslavné kolečko. Během něj ho sestřelil kameraman na pojízdném dvoukolovém vozítku Segway a oba skončili na zemi. Jamajský sprinter odešel z incidentu nezraněn. Podobně dopadl podle všeho i kameraman.

Usain Bolt ve dřepu poté, co ho sestřelil kameraman na segwayi
Usain Bolt ve dřepu poté, co ho sestřelil kameraman na segwayi

Jamajčan si užíval rekordní desátý titul v kariéře a čtvrté vítězství na mistrovství světa na dvoustovce za sebou. Kolem něj se v tu chvíli motaly desítky fotografů, ale i bodyguardů. Ti měli plné ruce práce odhánět dotěrné čínské fanoušky, jednoho z nich museli dokonce zpacifikovat a odtáhnout ven ze stadionu, neboť se dostal na plochu Ptačího hnízda.

To nejhorší ve zmatku na dráze však teprve mělo přijít. Za Boltem jel na segwayi čínský kameraman, ale v těsné blízkosti pojízdné kamery podél cílové rovinky najel na nerovnost a ztratil rovnováhu. Světovému rekordmanovi podrazil zezadu levou nohu tak tvrdě, že se oba v rychlosti poroučeli k zemi. Bolt při tom dostal pořádnou ránu do achillovky a lýtka. Zatímco Jamajčan se zvedl poměrně rychle, kameramana organizátoři křísili dlouho.

"Chtěl mě snad zabít? Bylo to, jako kdyby si říkal, že už vyhrávám moc," divil se Bolt. Podle posledních zpráv má na levé noze lehkou ránu, která by však neměla ohrozit jeho další starty. "Budu v pořádku, ale možná bych si ty nohy měl pojistit," žertoval. Legraci si z ošemetné situace dělali společně s Gatlinem. "Myslel jsem, že jsi ho na mě poslal," obrátil se Bolt k americkému soupeři s úsměvem. "Tak v tom případě chci své jüany zpět," reagoval pohotově Gatlin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.