ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
MS V ATLETICE

Hejnová: U mě dobrý. Ale holky z toho mohou mít těžkou hlavu

Velikost textu:

Peking - Zuzana Hejnová je na dobré cestě obhájit titul mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek. V semifinále v Pekingu ukázala soupeřkám, že se po roce plném zdravotních trablů dokázala vrátit a je skoro na podobné úrovni jako před dvěma lety. Po patáliích by ji prý uspokojila každá medaile, ale myslí i na zlato.

Semifinálový běh Zuzany Hejnové na MS 2015
Semifinálový běh Zuzany Hejnové na MS 2015

Jestli někdo v semifinále ušetřil síly, tak to byla právě Hejnová. Od začátku prý neběžela na sto procent, v závěru opět vypustila. Přesto byla ze všech nejrychlejší. "U mě dobrý. Ale holky z toho mohou mít těžkou hlavu," usmívala se spokojeně Hejnová. "Pomůže mi vědomí, že jsem dneska vypouštěla," radovala se.

Už v rozběhu se šetřila. Semifinále začala rychleji, ale pořád nebylo "odbržděno" úplně. "Je znát, že mám jednu čtvrtku v nohách, ale furt to bylo zadrženě. Jsem ráda, že jsem nemusela tahat úplně až do konce a pohlídala jsem si to. Běžela jsem bez chyby, ideální rytmus pro finále. Takže jenom začít rychleji, dokončit rychleji a bude to dobré," věřila.

Ve finále by chtěla zlepšit svůj nejlepší letošní výkon

Ten má hodnotu 53,76. Její český rekord je ještě takřka o sekundu rychlejší - 52,83 sekundy. Vyhrála jím právě před dvěma lety v Moskvě. "Běžet kolem 53,50 by bylo super. To by mohlo stačit na zlato," prohlásila. "Ale jsme tam poměrně nasekané, uvidíme, jak se kdo vyspí a jak mu to sedne," upozornila na skutečnost, že rozdíl mezi všemi finalistkami je pouze 62 setin.

Její situace je nyní trochu jiná než před dvěma lety. Tehdy vyhrála třináct závodů v řadě a byla jasnou favoritkou. "Tam jsem neměla soupeřku a věděla, že když si to nepokazím sama, tak vyhraju. Tady je to opravdu hodně našlápnuté. Ale je to podobné v tom, že chci bojovat o zlato a musím to zvládnout sama, jak fyzicky, tak psychicky. Ale psychika tam bude hrát velkou roli," tušila. "Já mám dost zkušeností a mohu to zvládnout."

Před sebou má den volna, finále je na pořadu ve středu

Hejnová plánuje, že se hlavně pořádně vyspí. "Zajdu na masáž, na akupunkturu, odpočinu si," řekla. V úterý si přesto půjde i trochu zatrénovat. "Zaklusat, dám si pár rovinek, abych úplně neležela," plánovala. Ráno se probudila a trochu ji škrábalo v krku. "Ale to má z klimatizace 90 procent týmu," mávla rukou.

Hejnová o semifinálovém běhu: "Kroky mezi překážkami mi vycházely tak, jak jsem si řekla. Stejný rytmus poběžím i ve finále, doufám ale v rychlejší čas."

Chce bojovat o zlato. Poprvé na to pomyslela při Diamantové lize v Paříži, kde vyhrála ve svém letošním maximu, definitivně si to řekla dnes po semifinále. To bylo její páté vítězství v řadě. "Třináctka závodů bez porážky jako předloni to letos nebude, ale já myslím, že by mi stačilo i šest," pousmála se s narážkou na pekingské finále.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.