ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
MS v atletice

Rvala jsem to silou, ale nešlo to, hlesla smutná Ptáčníková

Velikost textu:

Peking - Tyčkařka Jiřina Ptáčníková má za sebou sezonu jako na houpačce. V kvalifikaci v Ptačím hnízdě se třikrát marně pokoušela o základní výšku 430 cm a ve finále mistrovství světa tak nebude. "To cítíte už na zemi, že to není dobré. Tak jsem to tam rvala silou, ale nešlo to," popsala třetí pokus. Naposledy měla česká rekordmanka tři křížky v zápisu loni na mítinku v Birminghamu.

Jiřina Ptáčníková
Jiřina Ptáčníková

Před třetím pokusem prý byla bez větších nervů. "Říkala jsem si: 'Uvolni se, běž hezky, udělej hezký přechod na tyč,' ale nad laťkou jsem už věděla, že to je v háji. To byl tak rychlý závod, že ani nevím, co se tam stalo," řekla Ptáčníková.

Mistryně Evropy z Helsinek 2012 před sezonou změnila trenéra, Zdeňka Lubenského nahradil Pavel Sluka. S tím přišla také změna techniky. Možná i proto se jí v halové sezoně nedařilo. I na začátku letní sezony se trápila, ale pak skočila při Pražské tyčce 472 cm a zdálo se, že se dostává zpět do formy.

přehrát video
Ptáčníková: Mám náladu skončit sezonu

"Ale skákala jsem v tréninku před mistrovství světa hrozně, jako prase, i když výšku to mělo. Takže jsem čekala, že se dneska proberu, protože se tady běhá dobře, je to příjemný stadion," povídala. "Ale začalo to halou, ta byla ještě horší, a moc se to nezlepšilo. A v létě jsem zase dostala trochu blok ze skákání," přiznala.

"Trvalo mi to rok, než jsem se z toho dostala a je to zpátky. Musím to honem zase odbourat, nejlepší si asi bude teď od toho skákání odpočinout a začít znovu trénovat od začátku na nový rok," zvažovala ukončení sezony.

Jiřina Ptáčníková: "Jsme na dobré cestě a myslím, že pár výkonů jsem letos předvedla, takže už to jen stabilizovat, najít tu chuť."

Podobnou psychickou lapálií si v kariéře totiž už jednou prošla. Bála se skákat, odbourala to až změna trenéra i změna v jejím osobním životě, když si po rozvodu s překážkářem Petrem Svobodou našla nového přítele tyčkaře Jana Kudličku. "S Pavlem (Slukou) jsme si sedli, to byla nejlepší volba, v kombinaci s tátou to nemá chybu," zmínila druhého kouče a otce v jednom Františka Ptáčníka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.