ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
MS V ATLETICE

V Pekingu bude o Češku víc. Marešová dostala pozvánku od IAAF

Velikost textu:
aktualizováno 11. 8. 2015 18:01

Praha – Na blížící se mistrovství světa vyrazí o jednoho českého atleta víc. Nominaci rozšířila výškařka Olřiška Marešová, jež dostala pozvánku od mezinárodní federace IAAF. Český tým tvoří nyní 25 reprezentantů, z toho je deset žen.

Oldřiška Marešová
Oldřiška Marešová

"Je to pro mě pozitivní šok," reagovala výškařka na pozvánku. "I když to moje okolí považovalo za jasnou věc, já tomu moc nevěřila," řekla svěřenkyně Evy Voňavkové. V tréninku zůstala kvůli zářijovému MČR družstev. "Původně jsem ale plánovala vyrazit na dovolenou," přiznala.

Marešová letos skočila nejvíce 191 centimetrů a tři jí chyběly ke splnění výkonnostního limitu. Osobní rekord účastnice londýnské olympiády má od roku 2012 hodnotu 192 cm. Podle nového kvalifikačního systému IAAF doplňuje stanovenou kvótu účastníků MS v jednotlivých disciplínách.

"Nelze vyloučit, že bude přizván ještě někdo další z českých atletů 'pod čarou'. Záleží, kdo bude od IAAF pozván a jak na nabídky startovat na mistrovství světa zareagují ostatní národní federace," uvedl svaz v prohlášení.

Zdroj: atletika.cz, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.