ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Z obhajoby se na Rallye Příbram raduje Dohnal

Velikost textu:
aktualizováno 8. 10. 2017 17:22

Rallye Příbram ovládl stejně jako před rokem Jan Dohnal s vozem Ford Focus WRC. Druhý skončil v závěrečném závodě mistrovství republiky v automobilových soutěžích Václav Pech, jenž pošesté v sezoně obsadil stříbrnou pozici a nerozšířil tak svých šest triumfů na středočeské rallye. Třetí byl Vojtěch Štajf. 

Jan Dohnal na Příbramské rallye
Jan Dohnal na Příbramské rallye

Dohnal se spolujezdcem Michalem Ernstem se na první místo dostali hned v úvodní sobotní rychlostní zkoušce a první pozici drželi až do cíle. Postupně zvyšovali náskok před pronásledovateli a i díky jedenácti nejrychlejším časům v erzetách porazili Pecha o minutu a 29 vteřin. Štajf skončil o dalších 55 sekund zpět.

V Příbrami chyběl již jistý mistr republiky Jan Kopecký, který startoval na Katalánské rallye. Již dopředu bylo jasné, že Pech skončí celkově druhý, závod vynechal i třetí Jan Černý. "Byla to nádherná soutěž a děkuji pořadatelům, kteří na ní neustále pracují. Všechny nové části rychlostních zkoušek se mi líbily a užili jsme si. Zejména nová rychlostka je excelentní," uvedl Dohnal.

přehrát video
Meek si poradil v Katalánsku s Ogierem

Rallye Příbram je pro něj domácí soutěží, o to více si cení výhry. "Povedlo se nám téměř vše, na co jsme sáhli, což pro nás není úplně zvykem. Většinu tratě znám a podporuje mě rodina i kamarádi. Mohl jsem jet s čistou hlavou a to se mi vždy jede lépe," dodal Dohnal.

Pech sice před startem myslel na sedmou výhru, nakonec byl ale trochu symbolicky druhý. "Letos bylo vše stříbrné, výše jsme nedosáhli. Myslím, že je to dobré. Dojeli jsme druzí za továrním týmem, což je skvělé a přál bych si, aby Honza startoval doma i za rok. Abychom se mohli zase někam posunout a trochu je popohnat," řekl Pech.

Rallye Příbram, závěrečný díl mistrovství České republiky v automobilových soutěžích:

1. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) 1:16:49,2, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -1:29,0, 3. Štajf, Skácelová (Škoda Fabia R5) -2:24,0, 4. Tarabus, Machů (Škoda Fabia S2000) -2:48,3, 5. Trojan, Chlup (Škoda Fabia R5) -3:35,9, 6. Kopáček, Rendlová (Subaru Impreza STI) -3:45,9. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.