ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
RALLYE PŘÍBRAM

Příbramskou rallye vede Dohnal, Pech je s velkou ztrátou druhý

Velikost textu:

První etapu Rallye Příbram, závěrečného závodu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, vyhrál Jan Dohnal s vozem Ford Focus WRC. Průběžně druhý je za obhájcem prvenství z loňského roku Václav Pech, který ztrácí 48 sekund i kvůli defektu předního kola. Třetí místo si udržuje Vojtěch Štajf.

Jan Dohnal s vozem Ford Focus WRC
Jan Dohnal s vozem Ford Focus WRC

Do vyrovnaného souboje o prvenství promluvil ve třetí rychlostní zkoušce Pechův defekt, kvůli němuž šestinásobný vítěz příbramské soutěže ztratil 42 sekund a propadl se na páté místo. Ve zbytku etapy se Pech dokázal vrátit na druhou příčku, ale odstup na Dohnala nezkrátil.

"Trefil jsem ukrytý kámen, o kterém jsem nevěděl, a prorazil jsem pneumatiku. Byla to chyba, v tréninku jsem si to měl zapsat, protože těch kamenů tam bylo hodně," řekl Pech. Ve stejném místě mělo navíc defekt více posádek. "Nic ale nebalíme," řekl pilot vozu Ford Fiesta R5.

přehrát video
V čele Rallye Příbram je Dohnal, Pech je druhý

Dohnal ale věří, že nastolené tempo udrží až do cíle a vyhraje. "Mrzí nás, že Vašek měl problémy s defekty, ale to k rallye patří. My se teď budeme snažit udržet pozici, neztratit koncentraci a pojedeme dál rychle," uvedl Dohnal.

V Příbrami chybí již jistý mistr republiky Jan Kopecký, který startuje na Katalánské rallye. Na startu není ani Jan Černý, jenž má jisté konečné třetí místo. Pech bude bez ohledu na výsledek sedmého dílu MČR celkově druhý.

Rallye Příbram, závěrečný závod seriálu mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - 1. etapa:

1. J. Dohnal, Ernst (Ford Focus WRC) 37:40,7, 2. Pech, Uhel (Ford Fiesta R5) -48,1, 3. Štajf, Skácelová (Škoda Fabia R5) -1:18,9, 4. Trojan, Chlup (Škoda Fabia R5) -1:50,6, 5. Kopáček, Rendlová (Subaru Impreza STI) -1:56,5, 6. Tarabus, Machů (Škoda Fabia S2000) -2:00,2.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.