ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
MS v rallye

Ve Francii vede Meeke, Kopecký si prožil smolný den

Velikost textu:

Bastia (Francie) ‒ Do Francouzské rallye vstoupil nejlépe britský pilot Kris Meeke s citroënem. Vítěz předchozí soutěže v Mexiku vyhrál na Korsice tři ze čtyř rychlostních zkoušek úvodní etapy a vede pořadí s náskokem 10,3 sekundy před mistrem světa Sébastienem Ogierem z Fordu. Za francouzským lídrem mistrovství světa následuje o dalších patnáct sekund zpět Belgičan Thierry Neuville za volantem hyundaie. V sobotu jsou na programu další čtyři rychlostní testy, nedělní závěrečná etapa bude dvojdílná.

Kris Meeke
Kris Meeke

Ve třetím testu skončil mimo trať Ogierův týmový kolega Ott Tanäk z Estonska a musel opustit čtvrté místo. To před sobotním pokračováním patří dalšímu pilotovi Citroënu Craigu Breenovi z Irska, jeho ztráta činí 52 sekund.

Jana Kopeckého téměř celý den limitovaly potíže s posilovačem řízení. Továrnímu jezdci Škody se nevyhnul ani defekt, a tak figuruje ve výsledkové listině hluboko vzadu s mankem téměř 13 minut.

"Tohle je šílené. Bez posilovače řízení jedeme pomalu jako při seznamovacích jízdách, přesto píchneme. Museli jsme zastavit a vyměnit to. Neuvěřitelné," konstatoval Kopecký po patálii ve třetí zkoušce. "Byl to těžký den, ale je důležitě, že jsme v cíli. Zítra se pokusíme zajet nějaké časy," řekl po skončení etapy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.