ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Mexickou rallye začal nejlépe úřadující mistr světa, Prokop je osmý

Velikost textu:

León (Mexiko) - Úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Francie zvládl nejlépe vstup do Mexické rallye, třetího podniku světového šampionátu. Tovární jezdec Volkswagenu má po úvodních třech rychlostních zkouškách, které v součtu měřily jen necelých šest kilometrů, v čele náskok 1,7 sekundy na Thierryho Neuvilla z Belgie. Třetí je Fin Jari-Matti Latvala, který za svým týmovým kolegou zaostává o 3,3 sekundy.

 

Sébastien Ogier při mexické rallye
Sébastien Ogier při mexické rallye

"Není to velký náskok, ale je to lepší než nic. Vše se počítá. V noci jsme odvedli svoji práci a teď se těšíme na skutečný začátek rallye," uvedl Ogier, který vyhrál předešlé tři ročníky náročné šotolinové rallye. Letos neporažený jezdec má o motivaci navíc, neboť startuje na jubilejní sté soutěži v MS.

V Mexiku se poprvé do letošního šampionátu zapojil i Prokop, který předchozí soutěže v Monte Carlu a ve Švédsku po startu na lednové Rallye Dakar vynechal. Po třech erzetách českému jezdci patří osmé místo s odstupem 5,8 sekundy. "Konečně to pro nás letos začalo a vlítli jsme do WRC! V Guanajuatu byla fantastická atmosféra a byl to mazec. V pátek na nás čeká porce 145 kilometrů," uvedl Prokop na Facebooku.

Výsledky Mexické rallye

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo-R) 4:16,5, 2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -1,7, 3. Latvala, Anttila (Fin./Volkwagen Polo-R) -3,3, 4. Mikkelsen, Jaeger (Nor./Volkwagen Polo-R) -3,8, 5. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -4,1, 6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -4,6, ...8. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -5,8.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.