ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Volkswagen v čele s Ogierem opanoval Německou rallye

Velikost textu:
aktualizováno 23. 8. 2015 15:16

Trevír – Německé rallye dominoval domácí Volkswagen. Podnik ovládl úřadující mistr světa Sébastien Ogier a hned za ním se naskládala dvojice jeho týmových kolegů Fin Jari-Matti Latvala a Nor Andreas Mikkelsen. Český jezdec Jan Kopecký obsadil 13. místo, Martin Prokop skončil v úvodní rychlostní zkoušce závěrečné etapy. 

Martin Prokop na Německé rallye
Martin Prokop na Německé rallye

Jednatřicetiletý Ogier v okolí Trevíru triumfoval podruhé v kariéře a připsal si šesté vítězství v sezoně. Latvala na něj v konečném pořadí ztratil 23 sekund, Mikkelsen už zaostal o téměř dvě minuty. Kopecký dojel při druhém startu v této sezoně MS se ztrátou jedenácti minut a 29 vteřin.

Stáj Volkswagen tak ve velkém stylu ukončila čekání na první vítězství z domácího závodu. "Mám obrovskou radost. Konečně jsme tady dokázali vyhrát. Navíc mám na dosah třetí titul," řekl Ogier. "Vzhledem k výsledkům posledních let je tady trojnásobné vítězství Volkswagenu velkou věcí," přidal Latvala. 

Prokop, který v předchozí rallye ve Finsku obsadil sedmé místo, skončil po dvojitém efektu v osmnácté rychlostní zkoušce. Ze soutěže odstoupil ze třináctého místa. Ogier triumfem navýšil čtyři závody před koncem seriálu svůj náskok v čele průběžného pořadí před Latvalou na 93 bodů a bezpečně míří za třetím titulem.

Německá rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./VW Polo-R) 3:35:49,5, 2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -23,0, 3. Mikkelsen, Floene (Nor./VW Polo-R) -1:56,6, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -2:09,3, 5. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -2:33,8, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) -2:52,1, ...13. Kopecký, Dresler (ČR/Škoda Fabia R5) -11:29,3. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.