ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Ogier znovu neovládne Argentinskou rallye

Velikost textu:
aktualizováno 24. 4. 2015 23:13

Carlos Paz (Argentina) - Francouzský pilot Sébastien Ogier ani letos s největší pravděpodobností nezvítězí v Argentinské rallye, což je poslední soutěž v kalendáři mistrovství světa, kterou ještě nevyhrál. Dvojnásobný mistr světa musel hned v dnešní první rychlostní zkoušce odstavit svůj Volkswagen Polo, a pokud se do rallye v sobotu vrátí, tak s velkou penalizací. 

Sebastien Ogier při Argentinské rallye
Sebastien Ogier při Argentinské rallye

Jednatřicetiletý Ogier sice vyhrál úvodní čtvrteční erzetu, celkově druhou ale dnes nedokončil. Zhruba šest kilometrů před cílem zřejmě kvůli problémům motoru zastavil a nemohl pokračovat. Přišel tak nejen o možnost vítězné premiéry v Argentině, ale také o šestou výhru v MS za sebou, čímž by vyrovnal rekordní sérii krajana a předchůdce na trůnu Sébastiena Loeba.

Do vedení se dostal Brit Chris Meeke se citroënem a útočí na první vítězství v kariéře. Po sedmi erzetách má v čele náskok minuty a osmi sekund před Norem Madsem Östbergem v dalším citroënu. Třetí je Fin Jari-Matti Latvala, Ogierův týmový kolega a loňský vítěz. Martinu Prokopovi s fordem, který před třemi lety čtvrtým místem v Argentině zaznamenal nejlepší výsledek v kariéře, patří průběžně šestá pozice.

Argentinská rallye, čtvrtý díl mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 2. etapě:

1. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) 1:44:47,8, 2. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -1:08,4, 3. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -1:23,5, 4. Sordo, Martí (Šp./Hyundai i20) -1:54,2, 5. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) -1:59,7, 6. Prokop, Tománek (Ford Fiesta RS) -3:27,4.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.