ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
MEXICKÁ RALLYE

Ogier se dostal do vedení, Prokop je zatím osmý

Velikost textu:
aktualizováno 6. 3. 2015 21:16

León (Mexiko) – Úřadující světový šampion Sébastien Ogier z Francie vstoupil nejlépe do Mexické rallye, třetího dílu mistrovství světa v automobilových soutěžích. Tovární jezdec Volkswagenu, který v Americe útočí na třetí vítězství v sezoně i na třetí triumf v řadě v náročné šotolinové soutěži, má po úvodních šesti rychlostních zkouškách náskok 9,6 sekundy na Belgičana Thierryho Neuvillea.

Sebastien Ogier na Mexické rallye
Sebastien Ogier na Mexické rallye

Jediný pravidelný český účastník MS Martin Prokop je jedenáctý s odstupem šesti sekund za Ogierem. Pilot Jipocar Czech National Teamu si v Mexiku loni připsal nejlepší výsledek sezony, když skončil pátý. 

O největší drama se v úvodní erzetě postarala posádka Ott Tänak a Raigo Mölder, jež sjela z cesty a utopila svou fiestu ve vodní nádrži. Oba Estonci vůz opustili včas a vyvázli bez újmy na zdraví.

"Hlavní je, že jsou v pořádku. Zatím jsou příliš v šoku na to, aby mluvili o tom, co se stalo," uvedl šéf týmu M-Sport Malcolm Wilson. "Všichni jsme si hrozně oddychli. Dalším úkolem bude najít auto. Není vidět, takže si dokážete představit, jak asi musí být hluboko."

V rámci první etapy ještě na jezdce čekají čtyři erzety, soutěž končí v neděli.

Mexická rallye, 3. podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích - po 6 z 21 rychlostních zkoušek:

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo-R) 53:55,5, 2. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -9,6, 3. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -15,8, 4. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -24,4, 5. Mikkelsen, Floene (Nor./Volkswagen Polo-R) -34,0, 5. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) 34,1, ...8. Prokop, Tománek (ČR/Ford Fiesta RS) -1:07,5.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.