ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Do čela Rallye Monte Carlo se již dostal Ogier

Velikost textu:
aktualizováno 17. 1. 2014 20:34

Monte Carlo - Rallye Monte Carlo už má očekávaného lídra, ve druhé etapě se do čela průběžného pořadí propracoval úřadující mistr světa Sébastien Ogier. Francouzský pilot továrního týmu Volkswagen vede s náskokem 51 sekund před krajanem Bryanem Bouffierem. Třetí Brit Kris Meeke v citroënu ztrácí po jedenácti rychlostních zkouškách na první místo přes minutu a půl. 

Sebastien Ogier na Rallye Monte Carlo
Sebastien Ogier na Rallye Monte Carlo

Rallye po nehodě skončila pro Poláka Roberta Kubicu, který dlouho při své premiéře s vozem kategorie WRC patřil k nejrychlejším. Odstoupit musel ze čtvrtého místa. Ogier po čtvrtečních šesti erzetách s obtížnou volbou pneumatik kvůli mnoha zasněženým úsekům vstupoval do druhého dne ze čtvrtého místa a s mankem 47 sekund na nečekaného lídra Bouffiera. Ten se o vedení připravil v deváté zkoušce, kdy po jezdecké chybě skončil mimo trať. Zpět na vozovku mu pomohli až diváci.

Stejný test znamenal konec nadějí pro bývalého pilota F1 Kubicu, který skončil ve srázu mezi stromy. Posádka zůstala nezraněna. V sobotu soutěž vyvrcholí čtyřmi závěrečnými zkouškami. Český jezdec Martin Prokop odstoupil už ve čtvrtek.

Rallye Monte Carlo po 2. etapě

1. Ogier, Ingrassia (Fr./Volkswagen Polo R) 3:14:51,3, 2. Bouffier, Panseri (Fr./Ford Fiesta RS) -51,1, 3. Meeke, Nagle (Brit., Ir./Citroën DS3) -1:38,6, 4. Östberg, Andersson (Nor., Švéd./Citroën DS3) -2:48,9, 5. Latvala, Anttila (Fin./ Volkswagen Polo R) -6:04,4, 6. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta RS) -6:14,5. 

přehrát video
Rally Monte Carlo 2014
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.