ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
MS v rallye

V Monte Carlu startuje rallyeový šampionát, favoritem je Ogier

Velikost textu:

Monte Carlo – Pouze jedenašedesát dnů po skončení posledního závodu minulé sezony startuje nový ročník mistrovství světa v automobilových soutěžích, prvním dílem šampionátu je legendární Rallye Monte Carlo. Favorit nové sezony je jednoznačný, úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Francie. Jednička továrního týmu Volkswagen nahradila na trůnu pro nejlepšího rallyeového jezdce světa slavného krajana Sébastiena Loeba, který se momentálně věnuje okruhovým závodům.

Sebastien Ogier (vpravo) se spolujezdcem Julienem Ingrassiou
Sebastien Ogier (vpravo) se spolujezdcem Julienem Ingrassiou

"Naším hlavním cílem je samozřejmě titul obhájit. Vyhrát titul není nikdy jednoduché, ale obhájit jej je mnohem složitější. Jsem si jistý, že ostatní týmy nás dostanou pod tlak, ale také pevně věřím, že nadcházející rok bude stejně úspěšný jako ten minulý," uvedl Ogier. "Poprvé ale vyrazím do sezony s číslem 1 na dveřích, což je něco speciálního," podotkl Ogier, který se na Rallye Monte Carlo těší i proto, že jej trať zavede do rodného města Gap. "To je třešnička na dortu a další důvod, abych byl co nejrychleji v cíli," řekl třicetiletý závodník.

Letos by měl být hlavním soupeřem Ogiera týmový kolega Jari-Matti Latvala z Finska. Konkurovat mu ale bude chtít i nová dvojice Citroënu Brit Kris Meeke a Mads Östberg z Norska, zpět do popředí výsledkové listiny se chce vrátit i Fin Mikko Hirvonen, který se po dvou letech u Citroënu vrátil za volant fordu. Na bodované pozice myslí i piloti továrního týmu Hyundai Neuville Dani Sordo ze Španělska a někdejší jezdec Škody Fin Juha Hänninen, který se objeví ve vybraných rallye.

Český motorsport bude opět pravidelně zastupovat Martin Prokop, kterého čeká jubilejní desátá sezona ve světovém šampionátu. "Chtěl bych navázat na minulou sezonu. Na konci už jsme se dokázali zlepšovat a dostat se na místo, kde se nám to líbilo. Už to frčelo. Teď bychom tam rádi už začínali," řekl Prokop. "Motivuje nás, že se pořád zlepšujeme a jdeme dopředu. To chceme i nadále," uvedl jedenatřicetiletý závodník.

MS bude v letošním roce opět třináctidílné, místo tradiční Rallye Akropolis se světová elita sejde v novém dějišti v Polsku, které se do kalendáře vrací po čtyřech letech. Pravidelné zpravodajství ze závodů bude přinášet ČT sport, která získala vysílací práva. Nově by fanoušci měli vidět i přímé přenosy z rychlostních zkoušek, které promotér MS od letoška plánuje pravidelně zajišťovat.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.