ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Za tovární tým Škody bude jezdit Fin Lappi, Kopecký pokračuje

Velikost textu:

Mladá Boleslav - Fin Esapekka Lappi se stal novým jezdcem továrního týmu Škoda Motorsport, ve kterém nahradí svého krajana Juho Hänninena. V mladoboleslavském týmu bude pokračovat Jan Kopecký, jenž bude v příštím roce startovat ve vybraných závodech mistrovství Evropy. Lappiho prioritou bude účast v několika soutěžích světového šampionátu.

Jezdec Esapekka Lappi
Jezdec Esapekka Lappi

"Dostat se do továrního týmu je snem každého jezdce. Škoda Fabia Super 2000 je nejlepší vůz své kategorie, což dokazuje řada úspěchů na mezinárodním poli a my se budeme snažit být platnými členy týmu," uvedl Lappi, který se spolujezdcem Jannem Fermem už letos barvy Škody hájil. Startoval na Polské rallye, kterou vyhrál. V příštím roce se představí v MS v nové kategorii WRC 2, která nahradí dosavadní SWRC.

Pro Kopeckého budou hlavní starty v evropském šampionátu, který nahradí seriál IRC. "Pro mě s Pavlem (Dreslerem - spolujezdcem) bylo pokračování angažmá v týmu jasnou prioritou. Budeme se moci opět opřít o skvělé zázemí a do budoucna je pro nás opět velkou výzvou odvádět týmu nadále špičkové výkony," řekl Kopecký v tiskové zprávě. Zřejmě nebude obhajovat domácí titul, v Česku se představí jen v některých závodech.

Přesný program tým Škoda ještě řeší, i nadále ale bude spolupracovat s Volkswagenem, který v příštím roce vstoupí do MS s vozem nejvyšší kategorie WRC. "Postupně se však začneme připravovat na naši další budoucnost, která souvisí zejména s předpisy FIA pro jednotlivé kategorie," uvedl šéf týmu Michal Hrabánek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.