ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Hankocyová se soustředí na start v prestižním závodě Manx Grand Prix

Velikost textu:

Brno - Nová motorka, nové cíle. Veronika Hankocyová se chce představit v závodě na britském ostrově Man, kde se jezdí prestižní Manx Grand Prix. Start by pro ni byl výzvou, neboť se na ostrovním podniku moc ženských závodnic neobjevuje.

přehrát video
Hankocyová z Indy Racing Teamu se chce představit v závodě na ostrově Man

Letošní sezona nebyla pro Indy Racing Team zrovna tou nejlepší. Stará technika, odchod klíčového sponzora a zranění Michala Dokoupila - to vše teď může být zapomenuto. Tým získal nového partnera, motorky i cíl: být ještě konkurenceschopnější i těm nejlepším ostrovním jezdcům.

"My jsme se rozhodli, že si ty motorky sami zajedeme v provozu a přes zimu přijde první krok, kdy budeme motorky přestavovat na závodní," nastínila plány Veronika Hankocyová, závodnice IRT.

Šestistovka od Kawasaki je pro Hankocyovou zatím nejsilnější motorkou, na které bude závodit. A má s ní velké plány: účast v závodě na britském ostrově Man, konkrétně Manx Grand Prix, který je považován za předstupeň slavné Tourist Trophy, na kterém bude opět startovat zkušenější Dokoupil.

"Teď mám příležitost už testovat a příští rok je pro mě výzva Manx, protože z Čech tam zatím žádná holka nebyla, ono vůbec tam nejezdí moc ženských. Takže to beru jako velkou výzvu," uvedla Hankocyová.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.