ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
GP České republiky

Hanika po úspěšné kvalifikaci: V tréninku jsme udělali velký pokrok

Velikost textu:

Brno - Motocyklista Karel Hanika se sice v průběhu prvního dne Velké ceny České republiky v Brně trápil a nedařilo se mu, dnes se mu ale s mechaniky podařilo lépe nastavit motocykl a výsledkem bylo sedmé místo v kvalifikaci třídy Moto3.

Karel Hanika
Karel Hanika

Do závodu tak půjde s optimismem. "Už v ranním tréninku jsme udělali velký pokrok. Přes noc jsme vyměnili prakticky celou motorku včetně šasi a motoru. A bylo to mnohem lepší, i když jsem nebyl tak vysoko (ve výsledcích). Jezdili jsme totiž na ojetých gumách," řekl Hanika.

Do kvalifikace nasadil nové pneumatiky a v posledním kole si zajistil sedmé místo. V popředí se ale držel od začátku kvalifikace. "Hned od začátku jsme zajížděli rychlá kola. Jsem spokojený s tím, že se nám to podařilo nastavit," oddechl si Hanika. Přesto plánuje ještě v nedělním ranním warm-upu hledat lepší nastavení. "Jsou tam ještě místa, kde bychom mohli něco zkusit," řekl.

Devatenáctiletého jezdce nakonec dělila jen tisícina sekundy od šestého Brada Bindera z JAR a posunu do druhé řady. "Je to můj týmový kolega... Šesté i sedmé místo je dobré, šesté je samozřejmě lepší. Na brněnské trati ale není špatné vzít první zatáčku zleva. Trať je široká a bude tam hodně narváno," hledal s úsměvem výhody své pozice.

Sedmým místem v kvalifikaci vyrovnal druhý nejlepší český výsledek v Brně od roku 2007, kdy byl pátý Lukáš Pešek. Ten tehdy skončil v závodě na stupních vítězů. "To jsem ani nevěděl. Kvalifikace ale letos nic nedokazuje, u mě to platí obzvlášť. Jsem na kvalifikace dobrý pilot, ale nemám takové kvality, abych to dokázal v závodě udržet," přiznal realisticky Hanika, jenž startuje v MS druhým rokem.

V Brně se mu ale daří, v letech 2012 a 2013 zde vyhrál závody nadějí v seriálu Red Bull Rookies Cup. "Uvidíme, jak se mi povede start. Dnes jsem jezdil ráno s ojetými gumami stejné časy jako loni na konci závodu, což je dobrá zpráva. Ještě na tom zapracujeme a myslím, že jsme hodně blízko," řekl Hanika.

Před závodem se mu bude výrazně lépe usínat než v pátek po úvodním tréninkovém dnu. "Včera jsem z toho nebyl nadšený, na psychice vám to nepřidá. Samotnému mi to moc nešlo, ale dnes už jsem se cítil lépe, měl jsem sebevědomí a nakonec je z toho pěkné místo na startu," dodal Hanika.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.