ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta
MS SILNIČNÍCH MOTOCYKLŮ

Abraham o zraněné noze: Je to horší, než jsem čekal

Velikost textu:

Brno - Motocyklový jezdec Karel Abraham se po přestávce vynucené zdravotními problémy vrátil do seriálu mistrovství světa, na začátku Velké ceny České republiky v Brně ale neměl důvod k radosti. V obou úvodních trénincích byl poslední, v červnu operovaná noha ho navíc citelně bolí a limituje jeho výkon.

Karel Abraham
Karel Abraham

Jediný Čech v královské kategorii MotoGP je ale přesto připraven víkendový program absolvovat, i když nemá reálnou šanci na solidní výsledek." Počítali jsme s tím, že noha bude bolet a bude to nepříjemné. Bohužel je to možná horší, než jsem čekal. Nezbývá mi ale nic jiného než se zakousnout a zvládnout to i přes bolest," řekl Abraham, jenž si při pádu v tréninku na červnovou Velkou cenu Katalánska vykloubil palec a musel na operaci.

Domácí Velkou cenu chce Abraham absolvovat

Abraham tak stále chodí o berlích a nemůže ideálně řadit."Hlavně při podřazování, kdy tlačím páku nahoru, to hodně bolí. Ovlivňuje mě to hodně," uvedl jezdec. Přesto chce domácí Velkou cenu absolvovat, i když ví, že šanci na dobrý výsledek nemá. "Dlouho jsem na motorce neseděl a potřebuju se rozjezdit. Musím to skousnout a jet. Bohužel to vyšlo tak, že první Grand Prix je doma," řekl.

Problémem je, že mu lékaři nepovolili nohu lokálně umrtvit a nemůže si vzít ani větší množství léků proti bolesti. "Po prvním tréninku jsem je zkoušel dotlačit, aby to nějak udělali, ale stejně mi to nedovolili," přiznal pětadvacetiletý závodník, který jezdí s levou botou o několik čísel větší, z níž navíc vyndal i vložku. "I tak je ale její obutí nepříjemné," řekl.

Brněnský rodák se smiřuje i s tím, že bude jezdit poslední. "Chtěl jsem se dnes dostat na čas 1:59, což se mi zdaleka nepovedlo. Zaostal jsem za tím o 1,2 vteřiny, což je strašně moc. Budu se snažit dále. Přede mnou je Corti, který by se předjet dal, když vše půjde správně. Kdybych se dostal na 1:59, nebyl bych tak vzdálený od normálních výsledků," uvedl.

Abraham přitom stále čeká na letošní premiérový bod v MS. "Teď to vypadá tak, že bych závod nejel s nikým, jel bych sám, což je to nejhorší, co může nastat. Doufám ale, že alespoň trochu porychlit se nám podaří," poznamenal. Zároveň si ale uvědomuje, že případný pád a velký náraz do operované nohy by mohl být problém. "Dnes spadlo hodně jezdců v MotoGP, což není obvyklé. Zvýšené riziko tam je. Šlachy jsou zkrácené a kloub není tak pohyblivý. Teoreticky by to mohlo prasknout. Doktoři mi řekli, že bych neměl spadnout, ale nepopsali mi průšvihy, které by mohly nastat," pousmál se Abraham.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.