ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Nejistá budoucnost Grand Prix v Brně. Opět chybějí miliony

Velikost textu:

Brno - Pořadatelé závodu mistrovství světa silničních motocyklů v Brně se opět potýkají s nedostatkem peněz. Promotérské společnosti Dorna musejí zaplatit okolo 70 milionů korun, z veřejných zdrojů přitom získají pouze 40 milionů, o šest a půl milionu méně než před rokem. Nadcházející srpnový závod ohrožen není, to už však neplatí pro následující roky. Velká cena České republiky je letos na programu od 23. do 25. srpna.

Brněnský závod
Brněnský závod

Brno má s Dornou smlouvu na pořádání motocyklového mistrovství světa do roku 2015. "Pokud stát nezareaguje v příštím roce vyšší částkou, nebudeme schopni garantovat udržení Grand Prix v Brně. Přitom tento závod znamená velkou propagaci České republiky v zahraničí," uvedla na tiskové konferenci předsedkyně představenstva Automotodromu Ivana Ulmanová.

"Máme přitom ze všech pořadatelů nejmenší poplatek. Ve většině zemí hradí celou tuto sumu stát nebo region. Pouze v Itálii zalistovací poplatek hradí továrna Ferrari a v Japonsku Honda," dodala Ulmanová.

Na uhrazení části poplatku se podílí ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) 25 miliony korun, Jihomoravský kraj deseti miliony a město Brno pěti miliony, což je o polovinu méně než loni. O pět milionů snížilo slíbenou částku i MŠMT. Zbytek musí hradit Automotodrom ze svých zdrojů.

Organizátoři šetří, náklady přesto stoupají

Náklady na zajištění závodu Grand Prix v Brně se letos zvýšily z loňských 137 milionů na 138,5 milionu korun. "Za poslední dva roky jsme náklady osekali na úplné minimum. Nyní už doslova šetříme korunu po koruně," poznamenala Ulmanová.

Zvýšení nákladů by měly částečně kompenzovat vyšší výnosy ze vstupného a obchodní činnosti. "V první vlně předprodeje jsme po třech letech zvýšili cenu základní vstupenky. I tak se nám podařilo prodej navýšit," prohlásil marketingový a obchodní ředitel Automotodromu Michal Klouda. "V dalších vlnách i v předprodeji cena stoupla jen o desetikoruny a pouze odráží zvýšení sazby DPH," vysvětlil Klouda.

přehrát video
Reakce Ivany Ulmanové k budoucnosti VC Brna
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.