ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Abraham mění motocykl, od příští sezony pojede na aprilii

Velikost textu:

Brno – Karel Abraham už v MotoGP nehodlá dále sedlat motocykl ducati a mění značku. Od nové sezony hodlá český jezdec závodit v šampionátu elitní kategorie na aprilii. "Rozhodli jsme se nevyužít opci na naši smlouvu s Ducati. Důvodem nejsou výsledky, ale jednání Ducati," řekl závodníkův otec a manažer týmu AB Cardion Karel Abraham starší.

Český motocyklový jezdec Karel Abraham
Český motocyklový jezdec Karel Abraham

Na ducati si Abraham vloni odbyl premiéru jako první Čech v královské třídě MotoGP, jeho maximem bylo sedmé místo a v celkové klasifikaci skončil čtrnáctý. Stejná pozice mu momentálně patří i v tomto ročníku, kdy do konce šampionátu zbývá šest velkých cen. Nejlépe dojel nedávno v Indianapolis osmý, v posledních třech závodech neskončil hůře než desátý; předtím ale čtyři starty kvůli zdravotním problémům zmeškal.

Na apriliích s označením ART a spadajících v královské třídě do slabší kategorie CRT závodí v tomto ročníku MotoGP Španěl Aleix Espargaró a Francouz Randy de Puniet, kteří jsou v průběžném hodnocení šampionátu před Abrahamem na 12. a 13. místě. Český jezdec spolupracoval s Aprilií v začátcích své kariéry v nižších kubaturách a její stroje sedlal pět sezon. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.