ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Zraněný Stoner nakonec v Brně nepojede

Velikost textu:

Brno - Úřadující mistr světa královské kategorie MotoGP Casey Stoner z Austrálie bude nakonec chybět na startu Velké ceny České republiky silničních motocyklů v Brně. Tovární jezdec Hondy si v minulém závodě v Indianapolis poranil kotník. Do moravské metropole sice přiletěl, ale ještě dnes večer odcestuje do Austrálie, kde by se měl podrobit operaci.

Casey Stoner
Casey Stoner

Šestadvacetiletý Stoner se zranil minulou sobotu v kvalifikaci. I s natrženým vazem v pravém kotníku a několika zlomenými kůstkami se představil v hlavním závodě a dojel čtvrtý. Dnes ale Honda oznámila, že mu lékaři doporučili operaci a Stoner je uposlechl.

Stoner vzdává boj o titul

Jak dlouho bude mimo hru, to dvojnásobný světový šampion zatím netuší. "To budeme vědět až po operaci," uvedl Stoner, který už v předstihu oznámil, že po skončení sezony ukončí závodní kariéru. Po jeho zranění je prakticky jisté, že se rozloučí se ziskem dalšího titulu. "Šance jsou pryč," řekl realisticky aktuálně třetí muž průběžného pořadí MS. Na vedoucího Španěla Jorgeho Lorenza ztrácí Stoner 39 bodů.

Přestože doba rekonvalescence bude známa až po operaci, Stoner věří, že se do šampionátu vrátí jeden nebo dva závody před domácí Velkou cenou, která se na Phillip Islandu pojede na konci října. "Když se vám něco podobného stane, ještě k tomu v posledním roce, tak je to frustrující. To ale patří k závodům. Mistrovství pro mě neskončí jako pohádka, já jsem ale nikdy nečekal na pohádkové konce," dodal Stoner.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.