ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert
F1

Další asijský okruh pro závody formule 1. Ve Vietnamu se začne závodit od roku 2020

Velikost textu:

Už je to oficiální. Seriál formule 1 rozšíří se od roku 2020 rozšíří o další asijskou zemi. Nově se pojede ve Vietnamu, což potvrdilo vedení seriálu, které se s pořadateli dohodlo na víceleté smlouvě. Závodit se bude v dubnovém termínu na částečně městském okruhu v Hanoji.

 

Lewis Hamilton
Lewis Hamilton

Vietnamská metropole je prvním přírůstkem do kalendáře od převzetí formule 1 novým promotérem, společností Liberty Media. V roce 2020 by se měl poprvé uskutečnit i závod v Miami, jeho konání ale zatím nebylo definitivně potvrzeno.

"Společně se zástupci města jsme navrhli trať, která nebude jen opravdovou prověrkou pro piloty, ale zároveň nabídne fanouškům ten nejlepší zážitek ze závodů," řekl šéf seriálu formule 1 Chace Carey.

Nový okruh v Hanoji, pro který už je vybrána lokalita, by měl být 5565 metrů dlouhý s 22 zatáčkami. Zčásti bude na už existujících silnicích, zčásti budou vybudovány nové. Na jeho podobě se bude podílet dvorní architekt tratí F1 Hermann Tilke.

Do programu formule 1 tak přibude další asijská zastávka a celkově čtvrtý městský okruh. Zatím se závodí na tradiční trati v Monaku, dále v Baku a v Singapuru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.