ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík
FORMULE 1

Alonsovi se nelíbí rozšiřování závodního kalendáře, zvažuje konec kariéry

Velikost textu:

Montreal - Fernando Alonso, dvojnásobný mistr světa, se otevřeně postavil proti zvyšování počtu závodů v následujících sezonách formule 1. Španělský pilot McLarenu prohlásil před nedělní Velkou cenou Kanady, že raději ukončí kariéru, pokud program prestižního šampionátu ještě více naroste.

Fernando Alonso
Fernando Alonso

"Začínal jsem, když bylo v kalendáři 16 závodů plus testy," řekl Alonso. "Teď rok od roku navyšujeme počet závodů a řekl bych, že současný stav je už dost náročný. Příprava, sponzorské události, testy, všechny závazky, které máme, plus 20 nebo 21 závodů. Myslím, že je toho už dost," vypočítal.

S tímto názorem souhlasí i jeden z hlavních rivalů Lewis Hamilton. "Úplně rozumím tomu, co Fernando říká, a kloním se ke stejnému názoru," prohlásil britský pilot Mercedesu, případný odchod ze seriálu ale nenaznačil.

V letošním kalendáři je 20 Velkých cen, v příštím roce jezdci absolvují o jednu více poté, kdy do programu přibudou Grand Prix ve Francii a Německu, ale nepojede se v Malajsii. Noví majitelé komerčních práv F1 ze společnosti Liberty Media nicméně plánují řadu změn a rádi by na klíčových trzích v Severní Americe a v Asii přidali další závody.

"Náš pohled je takový, že bychom rádi šli nad 21 závodů," řekl minulý týden výkonný ředitel Sean Bratches, horní hranici však nespecifikoval.

Alonso, který se v McLarenu trápí s nespolehlivými motory Honda, už dříve spojil svou budoucnost ve formuli 1 i se zlepšením konkurenceschopnosti vozu. K rozhodnutí odejít by ovšem nyní mohlo přispět rozšíření kalendáře.

"Pro mě je kvalita života důležitější než absolvování dalších sezon. Pokud kalendář zůstane u 20 nebo 21 závodů, budu rád pokračovat. Pokud to naroste jako u NASCAR, kde mají 40 nebo 50 závodů, už to nebude pro mne," zakončil Alonso.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.