ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
Formule 1

Rosberg i přes incident v závěru vyhrál kvalifikaci v Monaku

Velikost textu:
aktualizováno 24. 5. 2014 19:10

Monte Carlo - Německý pilot Nico Rosberg s mercedesem vyhrál stejně jako loni kvalifikaci na Velkou cenu Monaka formule 1. Minulý rok si z pole position ve svém bydlišti dojel pro vítězství. Na definitivu svého kvalifikačního prvenství si nicméně Rosberg musel několik hodin počkat, neboť traťoví komisaři vyšetřovali jeho incident ze závěrečné minuty. Trest mu však nakonec neudělili.

Nico Rosberg v kvalifikaci na VC Monaka
Nico Rosberg v kvalifikaci na VC Monaka

Rosberg v kvalifikaci porazil o 59 tisícin sekundy svého týmového kolegu a rivala Lewise Hamiltona z Británie. Připravil ho však nejspíš o možnost zajet v závěru nejrychlejší kolo, neboť v poslední minutě kvalifikace podle svých slov probrzdil zatáčku Mirabeau a vyjel z trati.

Kvalifikace tím fakticky skončila, neboť bylo máváno žlutou vlajkou. Komisaři následně oznámili, že budou vyšetřovat, zda k Rosbergovu manévru nedošlo úmyslně. Po více než třech hodinách nakonec oznámili, že žádný postih následovat nebude, neboť neexistuje důkaz, že by se pilot provinil proti pravidlům.

"Myslel jsem si, že už je po té chybě po všem. Ale teď jsem strašně šťastný. Lépe to dopadnout nemohlo," radoval se osmadvacetiletý Rosberg bezprostředně po kvalifikaci. "Samozřejmě je mi to líto kvůli Lewisovi, nevěděl jsem, kde zrovna jede," dodal.

Lewis Hamilton a Nico Rosberg
Lewis Hamilton a Nico Rosberg

Vedoucí muž MS Hamilton byl viditelně naštvaný. Na otázky novinářů odpovídal s nuceným úsměvem a v krátkých větách. "Nemám na to odpověď," komentoval Rosbergovu omluvu. "Ano, je to ironické," řekl ke způsobu, jakým si jeho německý kolega zajistil pole position.

Druhý muž průběžného pořadí mistrovství světa Rosberg potvrdil letošní suverenitu Mercedesu a zajistil své stáji kvalifikační vítězství i v šesté Grand Prix sezony. Z pole position odstartuje podruhé, zbylá prvenství patřila Hamiltonovi, který vyhrál poslední čtyři Grand Prix.

Také další řady na startovním roštu budou v neděli patřit pilotům z jedné stáje. Třetí kvalifikační čas zajel Australan Daniel Ricciardo z Red Bullu, jehož ve druhé řadě doplní čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel z Německa. V třetí řadě budou stát jezdci Ferrari Fernando Alonso ze Španělska a Kimi Räikkönen z Finska.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.