ČTsport

ČTsport
úterý 25. září 2018 Zlata

Schumacherův stav je kritický, ale stabilní

Velikost textu:

Grenoble - Zdravotní stav legendy formule 1 Michaela Schumachera nadále zůstává kritický, ale je již stabilní. Sedminásobný mistr světa zůstává po nedělní nehodě na lyžích s těžkým zraněním hlavy v umělém spánku.

Michael Schumacher
Michael Schumacher

Schumacherova manažerka Sabine Kehmová dnes oznámila, že od úterý se nic nezměnilo. "To je pro tuto chvíli dobrá zpráva. Ale Michaelovo zranění je vážné," uvedla Kehmová před nemocnicí v Grenoblu, kde je čtyřiačtyřicetiletý Němec hospitalizován. "S prognózami musíme být všichni opatrní. Musíme myslet ze dne na den."

Schumacher se v pondělí večer podrobil druhé operaci mozku, po níž se jeho zdravotní stav mírně zlepšil. Lékaři při ní odstranili velký hematom z levé strany jeho hlavy a podařilo se jim snížit tlak v lebce.

Nejúspěšnější pilot v historii formule 1 a vítěz rekordních 91 Velkých cen se vážně zranil v neděli ráno při lyžování v Méribelu. Schumacher, jenž ukončil kariéru v roce 2012, upadl v neupravené části sjezdovky. Uhodil se hlavou o kámen a život mu zachránila přilba.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.