ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor
Formule 1

Red Bull po konfliktu Vettela s Webberem skoncoval s týmovou režií

Velikost textu:

Šanghaj - Stáj formule 1 Red Bull vyřešila kontroverzi v předchozím závodu v Malajsii šalamounsky: O pořadí Sebastiana Vettela a Marka Webbera se bude rozhodovat už jen na trati, a ne na základě taktiky podle vývoje závodu. "Týmová režie už u nás nebude," řekl sportovní ředitel týmu Helmut Marko listu Sport Bild.

Sebastian Vettel a Mark Webber
Sebastian Vettel a Mark Webber

Ve Velké ceně Malajsie se nařízení stáje vzepřel trojnásobný mistr světa Vettel, který se nespokojil s druhým místem a vedoucího Webbera po dramatickém souboji předjel. Agresivní manévr vyvolal polemiku a vyhrotil atmosféru v týmu, Vettel se později za své počínání omluvil.

Red Bull už v minulosti stavěl na tom, že má dva rovnocenné jezdce, které nesvazuje taktickými pokyny a nechává jim na trati volnost. Nyní se k tomu vrací, třebaže to dříve několikrát přineslo potíže, jako například v roce 2010 v turecké Grand Prix, kdy Red Bull připravila o double kolize při vzájemném souboji o první místo.

Zavedení starých pořádků se líbí i šéfovi stáje Christianu Hornerovi, protože za tím vidí návrat k podstatě závodění. "Sebastian by toho nikdy tolik nevyhrál, kdyby se choval pokorně. Kdyby Fernando Alonso nebo Lewis Hamilton byli v této pozici, udělali by totéž. Webber taky, ani on se dříve několikrát nedržel pokynů týmu," poznamenal Horner.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.