ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Klymčiw a motorka? Zatím ne. A Dakar? Podívám se jen na ukázky, říká

Velikost textu:

Motocyklový jezdec Ondřej Klymčiw utrpěl na lednové Rallye Dakar nejvážnější zranění v kariéře. Po pádu ve třetí etapě si poranil obratle, absolvoval několik operací a řadu týdnů strávil v nemocnicích v Limě a v Praze. Přestože se jeho stav za téměř pět měsíců od nehody výrazně zlepšil a už se dokonce projel na motocyklu, na návrat k závodům nemyslí a je možné, že už rallye jezdit nebude. Svou sportovní budoucnost Klymčiw momentálně neřeší.

Ondřej Klymčiw
Ondřej Klymčiw

Klymčiw si uvědomuje, že jeho zranění byla vážná. Před operací zlomených obratlů i po ní byl dlouho v umělém spánku. Měl problémy s průtokem krve mozkem, lékaři mu museli odsávat tekutiny z plic.

"Měl jsem obrovské štěstí. Vše jde nadmíru dobře," uvedl Klymčiw, který je stále v péči lékařů. "Ještě je spousty práce před námi, což je hlavně na mně. Stal se zázrak a je jen na mně, jak s tím naložím. Dostal jsem možnost být v kupě. Samozřejmě že vždy jsou nějaké následky, ale ty největší jsou stejně v hlavě," pousmál se čtyřiatřicetiletý motocyklista.

přehrát video
Klymčiw už se zase těší na motorku. "Ale tělo ještě není připravené," říká

Na Dakaru se představil počtvrté, na pátý start nemyslí. "Rád se podívám na ukázky ze závodů, ale že bych přemýšlel nad tím, že bych tam v budoucnu jel, to ne. Naopak mě spíše láká návrat k začátkům, kdy člověk neměl s sebou žádnou techniku, žádný doprovod a závody stály pár korun," řekl Klymčiw, kterého ani příliš nenadchly vize organizátorů pro rok 2019.

Jeho vlastní plány se často mění s ohledem na nálady a zdravotní stav. "Někdy má člověk vyloženě chuť, ale pak si druhý den řeknu, co mě to vůbec napadlo. Teď po tom rozhodně vyloženě netoužím, i když neříkám, že už nikdy ne. Až se jednoho dne probudím a řeknu si ano, tak do toho třeba půjdu," uvedl Klymčiw.

Překvapila jej ale reakce manželky Terezy, která s ním byla řadu dní v nemocnici v Peru. Závodit mu nezakázala. "Až jsem z toho trošku naštvaný. Nechala to na mně. Řekla, že jestli chci závodit, ať závodím. Že prý ví, že se nechci zabít a že udělám maximum pro svou bezpečnost," uvedl. Myslel si, že žena bude proti. "A mohl bych se na to vymluvit před všemi. Řekl bych: manželka zakázala a hotovo. Ona to ale neudělala a překvapila mě," řekl Klymčiw.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.