ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš
RALLYE DAKAR

Klymčiw podstoupil další operaci a jeho stav se zlepšuje

Velikost textu:

Ondřej Klymčiw má za sebou další úspěšnou operaci, při které mu lékaři v Limě zavedli drén do plic. Český motocyklista se vážně zranil při nehodě na Rallye Dakar. Nyní se jeho stav po předchozí operaci zlomených obratlů dál zlepšuje.

Ondřej Klymčiw
Ondřej Klymčiw

Na cestu do České republiky už vyrazila motorkářka Gabriela Novotná, která si na Dakaru při pádu zlomila klíční kost. Do Prahy by měla dorazit v pátek a poté ji čeká převoz do nemocnice, kde se podrobí operaci ramene.

"Ondra je po drobném zákroku, při kterém mu do plíce zavedli drén. Ten má za úkol odvádět tekutinu, která se do plíce dostala v důsledku poranění při operaci. Jinak se všechno vyvíjí dobře. Chce se hýbat, vstávat, ale musí být v klidu, takže prudí," uvedla v prohlášení Klymčiwova manželka Tereza.

Dvaatřicetiletý závodník si v úvodu jubilejního 40. ročníku slavné rallye zlomil dva obratle a pohmoždil plíce, na kterých měl otok. Lékaři proto museli několikrát posunout plánovanou operaci. K zákroku se odhodlali až v sobotu, operace proběhla bez komplikací. V pondělí ho lékaři začali probouzet z umělého spánku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.