ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Vrátného Bonver staví nové vozy, Dakar proto vynechá

Velikost textu:
aktualizováno 10. 11. 2017 14:02

Čtyřicátý ročník Dakarské rallye bude bez účasti tradičního českého týmu Bonver Dakar Projekt. Jeho šéf Tomáš Vratný to oznámil na výstavě Racing expo v Letňanech. Ostravský tým totiž staví ve svých dílnách tři speciály až pro rok 2019.  "Dakar je logisticky a časově náročný a my potřebujeme čas využít pro stavbu vozů," řekl Vrátný.

přehrát video
Bonver tentokrát na Dakar nepojede

V lednu bude zástupce Bonveru v Jižní Americe chybět i proto, že handicapovaný andorský závodník Albert Llovera musel na operaci ruky. "Ve čtvrtek mi ale psal, že už se těší na Dakar 2019. Pilně rehabilituje a hlásil mi, že chce do Top 20," řekl Vrátný.

Llovera skončil letos při svém druhém startu čtyřiadvacátý. "Chce, abychom mu postavili nové auto s automatickou převodovkou. Abychom mu trochu ulevili," uvedl Vrátný. Bývalý úspěšný lyžař Llovera, který si při pádu poranil míchu a ochrnul na dolní polovinu těla, by měl být schopen závodit v polovině příštího roku.

V letošním roce tým Bonver nasadil Jaroslava Valtra do soutěže Afrika Eco Race a vybojoval s ním pódiové umístění. "Loni pro nás byla soutěž hodně úspěšná, skončili jsme druzí, a pořád uvažujeme, že bych to letos absolvovali znovu," dodal šéf týmu. Rozhodnout se musí do konce listopadu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.