ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
Rallye Dakar

První část etapy byla o přežití, řekl Loprais. Nakonec si polepšil

Velikost textu:

Río Cuarto (Argentina) – Aleš Loprais navzdory žaludečním problémům dokázal vylepšit umístění na Rallye Dakar. V předposlední etapě zabojoval a posunul se na průběžné sedmé místo. Za vítězným Rusem Eduardem Nikolajevem zaostal o 17 minut. Polepšil si i Martin Macík mladší, Martin Kolomý řešil technické problémy.

Tatra Aleše Lopraise
Tatra Aleše Lopraise

Loprais byl v etapě mezi argentinskými městy San Juan a Río Cuarto sedmý. "Ráno jsem blinkal a první část etapy byla o přežití. Nechtěl jsem, aby se mi kluci smáli," uvedl večer už s úsměvem. "S menší chřipkou jsem do Jižní Ameriky už přiletěl, ale já to nikdy neventiluji, bojuji si s tím sám. Doufám, že to tímto skončilo a bude už jen dobře," dodal.

Martin Macík mladší s liazem byl devátý a v celkovém pořadí se posunul na 10. místo. Martin Kolomý zajel i kvůli technickým problémům třináctý čas a je průběžně patnáctý.

"Byla to rychlá etapa, a to mi vyhovuje. Měli jsme technický problém a opravovali. S tím už jsme ovšem smíření a víme, že to auto je potřeba dodělat. Nedofukovaly se nám vůbec měchy, a když jsme zapadli a chtěli dofouknout, tak jsme měli smůlu," uvedl Kolomý, jehož musel vytáhnout jeden ze soupeřů.

Sliby se nenaplnily

Stejně jako ve středu se dařilo Prokopovi, jenž se podruhé za sebou prosadil v etapě do elitní desítky, ale trochu ho mrzelo, že se do top 10 neposunul i v průběžném pořadí.

přehrát video
Sestřih 11. etapy Rallye Dakar 2017

"Pořadatelé nás zase nešetřili. V programu byla slibovaná rychlá etapa jako WRC, ale jak je letos zvykem, tak opak byl pravdou. První sekce byla v těžkém terénu v hlubokém písku. Šlo jen o to nezapadnout a nezničit auto víc, než už je. Dalo se tam víc ztratit, než získat, takže jsme zvolili jízdu na jistotu," řekl Prokop, jehož od desátého místa dělí necelých šest minut.

Dnes účastníky 39. ročníku dakarské rallye čeká závěrečná etapa, jejíž součástí je však již jen 64 km měřeného úseku. "Čeká nás poslední měřený úsek, který je opravdu krátký a jede se v okolí Rio Cuarto. Bojujeme o umístění v top 10. To je jednoznačný cíl," řekl Macík.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.