ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Kolomý s Lopraisem vyhlásili útok na Dakar: Nechceme se jen zúčastnit

Velikost textu:
aktualizováno 21. 11. 2016 14:38

Praha - Zřejmě nejsilnější tým v novodobé české historii nasadí na Rallye Dakar tým Tatra Buggyra racing. Do kamionů totiž usednou Martin Kolomý a Aleš Loprais, dva nejúspěšnější čeští jezdci posledních let. Tým bude navíc úzce spolupracovat s Martinem Prokopem, který pojede s osobním automobilem Ford za svůj vlastní tým. Všichni budou mít navíc k dispozici rychlou asistenci v podobě kamionu řízeného Karlem Trněným.

přehrát video
Tatra Buggyra nasadí na Dakar nejsilnější tým v české historii

"Našli jsme prostor, kde si můžeme vzájemně pomoct. Například z pohledu mediální spolupráce, logistiky nebo cateringu. To ale není zásadní. Hlavní spojovací článek je Karel Trněný. Dakar totiž není jen o tom jet nejrychleji, ale i trochu riskovat a vědět, že mám za zády pomoc," uvedl manažer Buggyry Jan Kalivoda.

Za Buggyru měl původně společně s Kolomým jet David Vršecký, ale zdravotní problémy ho vyřadily. Na poslední chvíli jej tak nahradil Loprais.

"Pro mnohé to bylo trochu překvapení, ale osobně věřím, že jejich spojení je předzvěst dobrého výsledku," uvedl Kalivoda k dvojici jezdců, kteří měli v minulosti spory. "Když nesete jiný dres, tak jste logicky na trati soupeř. Teď můžeme tahat za jeden provaz," řekl Loprais, jenž se stejně jako Kolomý k minulosti již nechce vracet.

"Všechno děláme proto, abychom uspěli a ne abychom se jen zúčastnili. To bychom na Dakar nemuseli jezdit. My jako tým jsme udělali vše proto, aby kluci mohli udělat výsledek a od 2. ledna bude všechno na nich," řekl Kalivoda pragmaticky.

Kolomý ani Loprais nechtějí před startem hovořit o konkrétních ambicích, oba by se rádi dostali do elitní desítky a bojovali o umístění v čele startovního pole.

"Vždy jsem jel na výsledek a to se nemění. Konkrétní cíl ale říkat nebudu, je to v podstatě nesmysl. Na bednu má deset pilotů, což je ohromná konkurence. My budeme rádi, když ji budeme taky tvořit," řekl Loprais, jenž se po dvou letech vrací za volant kamionu Tatra.

"Náš cíl je cíl, to je priorita. A do něj chceme jet rychle," doplnil synovec šestinásobného vítěze legendární soutěže Karla Lopraise. "Oba se chceme držet v Top 10 nebo ještě lépe v Top 5 a třeba se střídat v etapách na stupních vítězů. Jsme zkušení a věřím, že to zúročíme," přál si Kolomý, který pojede se zcela novým speciálem Tatra Phoenix.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.