ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
Rallye Dakar

Jedenáctá etapa byla kvůli počasí předčasně ukončena

Velikost textu:
aktualizováno 16. 1. 2013 23:10

Fiambalá (Argentina) - Jedenáctá etapa Rallye Dakar byla pro kategorie automobilů a kamionů zkrácena a přerušena. Pořadatelé zastavili účastníky po dosažení prvního kontrolního bodu na trase do města Fiambalá. Důvodem byly nepříznivé povětrnostní podmínky, které se v Argentině zhoršily dříve, než udávala předpověď. Z břehů se vylily rozvodněné řeky protínající trať.

Auto Pascala Larroqua v rozvodněné řece
Auto Pascala Larroqua v rozvodněné řece

V té době už byli v cíli první motocyklisté a druhé letošní etapové vítězství si připsal Američan Kurt Caselli. V čele pořadí se udržel obhájce prvenství Cyril Després z Francie. Při těžkém pádu si poranil rameno vítěz čtyř letošních etap Španěl Joan Barreda a není jisté, zda bude v závodě pokračovat.

David Pabiška přijel do cíle v závěru první stovky pořadí a celkově je podle neoficiálních výsledků 44.

Kamion Martina Kolomého klesl podle neoficiálních výsledků na čtvrtou pozici se ztrátou přes půl hodiny na vedoucího Nikolajeva. Aleš Loprais obsadil ve zkrácené etapě druhé místo a na ruského lídra ztrácí hodinu a půl.

Výsledky 11. etapy Rallye Dakar

Motocykly: 1. Caselli (USA/KTM) 2:55:01, 2. Goncalves (Portug./Husqvarna) -4:45, 3. Després (Fr./KTM) -6:24, ...91. Pabiška (ČR/Yamaha) -1:42:03. Průběžné pořadí: 1. Després 33:48:29, 2. Faria (Portug./KTM) -13:16, 3. Lopez (Chile/KTM) -18:08, ...44. Pabiška -6:38:40.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.