ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Čeští účastníci Dakaru stráví tentokrát doma Vánoce i Silvestra

Velikost textu:

Praha - Nejen Vánoce, ale netradičně i Silvestra oslaví letos v domácím prostředí čeští účastníci populární Rallye Dakar. Vytrvalostní soutěž totiž startuje v peruánské Limě až 5. ledna. V minulých letech bylo přitom zvykem, že se závodníci vydali na několik tisíc kilometrů dlouhou trať na Nový rok.

Tatry Czech Dakar Teamu
Tatry Czech Dakar Teamu

"Až tolik se toho ale pro nás nezměnilo, protože technika do Jižní Ameriky odjela stejně jako loni a předloni. Je ale příjemnější, že strávíme doma Silvestra. Vánoce jsme doma v minulosti už trávili," uvedl motocyklista Jan Veselý. Pro řadu účastníků Dakaru ale posun odletu znamená jen to, že se budou déle věnovat pracovním povinnostem. Snaží se totiž dohnat resty a připravit firmy na to, že budou zhruba tři týdny pryč.

"I po nalodění aut jsme museli spoustu práce dořešit. Každý máme svoji práci, kterou se snažíme vydělávat, abychom mohli dělat tento nákladný koníček. To, co jsme nestihli před odvozem aut, teď ve firmách doháníme," přiznal pilot kamionu Marek Spáčil. "Já si myslím, že ve firmě budu i na Silvestra," doplnil jej Martin Kolomý, který pojede taky s kamionem.

Lehce netradičně plánoval trávit vánoční svátky Jaroslav Valtr. "Už loni jsem si dal za cíl, že se naučím jezdit na velbloudu, a mám to v plánu udělat teď přes Vánoce. Doufám, že se mi nic nestane a ve zdraví to přežiju," usmál se Valtr, další z řidičů kamionu.

Vlastimil Vildman se i přes posunutí termínu startu rozhodl odletět do Jižní Ameriky už v závěru prosince. "Má to dva důvody. Abych se lépe aklimatizoval a poté taky proto, že kdybych byl doma až do Silvestra, tak bych stejně pořád dělal. Je proto lepší vypadnout dříve," dodal další z členů Bonver projektu, v němž spolupracují až na Aleše Lopraise všichni čeští účastníci Dakaru.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.