ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Trajekty se závodními stroji již vypluly na cestu za dakarskou rallye

Velikost textu:

Praha - Za devětatřicet dnů odstartuje další ročník slavné dakarské rallye, která se i tentokrát pojede v Jižní Americe. Dostat techniku na start v peruánské Limě, není jednoduché, a tak jsou závodní stroje už v těchto chvílích připraveny ve Francii na cestu po moři.

přehrát video
Cesta na Dakar

Boj s časem při přípravě techniky na dakarskou rallye skončil. I posádky českého KM Racing týmu mají za sebou prvních zhruba 1 300 kilometrů cesty do francouzského přístavu Le Havre, kde závodní speciály prošly technickou přejímkou. U české výpravy neshledali komisaři výraznější nedostatky. 

"Je vidět, že ten tým už je natolik zkušený a že ti lidé, kteří kolem něj pracují, už vědí, na co si dát pozor. Proběhlo to téměř bez sebemenší závady," říká spokojeně Vlastimil Vildman z KM Racing.

Přejímky zabraly KM Racingu devět hodin. Muselo se projít různými technickými, bezpečnostními či navigačními kontrolami. Přestože by mělo být o techniku cestou postaráno, motocykl Davida Pabišky zabezpečil tým v doprovodném kamionu, aby nedoznal cestou úhony.

Trajekt s technikou vyplouvá o nadcházejícím víkendu. Za osmnáct až čtyřiadvacet dnů by měl po překonání Atlantického oceánu doputovat do peruánské metropole. Závodníci dorazí na místo letecky těsně před lednovým startem závodu.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.