Lyžování ČR 2024

Pešek skončil v kvalifikaci v Indianapolis patnáctý

Indianapolis (USA) - Motocyklista Lukáš Pešek odstartuje do Velké ceny USA v Indianapolis z patnáctého místa. Druhý český závodník jezdící v kategorii Moto2 Karel Abraham po doporučení lékařů ke kvalifikaci nenastoupil. Třetí Čech v šampionátu Jakub Kornfeil si v kubatuře do 125 ccm vyjel 18. pozici. V nejvyšší třídě MotoGP vyhrál kvalifikaci domácí Ben Spies, který si dojel pro první pole position v kariéře.

Abraham se stále zotavuje z následků pádu při předchozím závodě v Brně. Dvacetiletý jezdec utrpěl otřes mozku a lékaři mu start nedoporučili. Ještě v pátek odjel Abraham dvanáct kol v tréninku, stěžoval si však na pomalé reflexy a špatnou koncentraci.

V Moto2 byl nejrychlejší Španěl Julián Simón, ve stopětadvacítkách jeho krajan a lídr šampionátu Marc Márquez. Ten z prvního místa odstartuje už posedmé v sezoně a navíc stanovil v Indianapolis nový kvalifikační rekord.