ČTsport

ČTsport
neděle 18. listopadu 2018 Romana

Češi ovládli dvě kubatury při přerovském seriálu ME

Velikost textu:

Přerov - Čeští autokrosaři ovládli dvě ze tří kubatur šestého závodu mistrovství Evropy v Přerovské rokli. Při triumfu Václava Fejfara v divizi 1 se díky třetímu místu posunul do čela průběžného pořadí Ladislav Brožek, Ondřej Musil potvrdil vítězstvím celkové vedení v šestnáctistovkách a totéž se podařilo v nejsilnější kubatuře Francouzi Teddymu Baudetovi. Na známé trati se čekal útok českých jezdců na čelní pozice, ale plán vyšel jen částečně. Stabilní formu prokázal Musil, který vyhrál pátý z šesti závodů slabších buggyn a na špici divize 3A do 1600 ccm má už takřka čtyřicetibodový náskok.

Start autokrosového závodu
Start autokrosového závodu

V královské kubatuře nejsilnějších strojů do 4000 ccm však nápor domácích závodníků odrazil Francouz Baudet a v dramatickém souboji těsně o metry v cílové rovince porazil Petra Bartoše. Za nimi se s výrazným odstupem seřadilo osm dalších českých pilotů.

Neúspěch v hlavním závodu si čeští autokrosaři kompenzovali mezi takzvanými plechovými auty v divizi 1. Fejfar triumfoval a pomohl do čela průběžného pořadí Brožkovi. Ten dojel třetí, ale při těsných rozdílech v pořadí to stačilo na dosavadního lídra Litevce Pleskovase, jemuž v Přerově připadla až sedmá pozice. Seriál za tři týdny pokračuje sedmým závodem v maďarském Nyirádu.

ME v autokrosu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.