ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Loeb vyhrál poosmé za sebou Německou rallye

Velikost textu:

Trevír - Francouzský pilot Sébastien Loeb vyhrál poosmé za sebou Německou rallye a zvýšil své vedení v čele mistrovství světa. Šestinásobný světový šampion na citroënu vedl na asfaltových tratích v okolí Trevíru od první rychlostní zkoušky a španělského týmového kolegu Daniho Sorda na druhém místě porazil o 51,3 sekundy. Očekávaný úspěch Citröenu podtrhl třetí pozicí Loebův krajan Sébastien Ogier, který zaostal už o dvě a čtvrt minuty. Ztratil tak v průběžném pořadí další body na Loeba, jenž po 59. triumfu v kariéře směřuje za sedmým titulem mistra světa za sebou.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb
Otevřít galerii
 • Sébastien Loeb zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kimi Räikkönen zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Český pilot Martin Prokop s Fordem Fiesta podlehl v těsném souboji o vítězství hodnocení S-WRC švédskému soupeři Patricku Sandellovi na Škodě Fabia. Úřadující juniorský mistr světa skončil druhý o 4,7 sekundy, celkově byl jedenáctý.

Loeb má po deváté soutěži třináctidílného šampionátu v celkovém hodnocení náskok 58 bodů a může teoreticky slavit už za tři týdny v Japonsku. Pokud by tam šestatřicetiletý Alsasan vyhrál, musel by Ogier k udržení naděje na titul skončit nejhůře šestý. 

Nejlepším jezdcem jiné značky než Citroënu byl vítěz červencové Finské rallye Jari-Mati Latvala na fordu, jenž obsadil čtvrté místo se ztrátou 20 sekund na Ogiera. Další Fin a jeho kolega, vicemistr světa Mikko Hirvonen, rallye nedokončil kvůli technickým problémům.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.