ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Räikkönen tuší, že už se do F1 nevrátí

Velikost textu:

Paříž - Finský pilot Kimi Räikkönen tuší, že už se do formule 1 nevrátí. Mistr světa z roku 2007 v současnosti působí v rallyovém šampionátu a v budoucnu si chce zkusit také slavný závod 24 hodin Le Mans. Třicetiletý Raikkönen skončil ve formuli po minulé sezoně, poté co ho ve Ferrari vystřídal Španěl Fernando Alonso. I on sám tehdy hovořil o tom, že si dává od F1 pouze roční pauzu, situace se však nejspíš vyvine jinak.

Kimi Räikkönen
Kimi Räikkönen
Otevřít galerii
 • Kimi Räikkönen autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kimi Räikkönen autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Nikdy nevíte, ale zřejmě se už do formule jedna nikdy nevrátím," řekl Räikkönen deníku L'Équipe. "Dělal jsem to dlouhá léta a prožil jsem spoustu skvělých momentů. Získal jsem mistrovský titul, po čemž jsem vždycky toužil, ale doba se změnila. Teď jsem v rallye a navíc je v životě kromě F1 mnoho jiných věcí," dodal rodák z Espoo. 

Dlouholetý elitní pilot hvězdného motoristického seriálu po přestupu k rallye příliš nezáří. Nejlépe byl pátý v Turecku a celkově mu patří v MS jedenáctá pozice.Räikkönen nicméně nehodlá zůstat pouze u jednoho motoristického odvětví. Rád by si například vyzkoušel i čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans. "Líbilo by se mi to, ale k tomu potřebujete najít správný tým. Když chcete vyhrát, máte jen dvě možnosti, Peugeot a Audi. Jednoho dne se třeba nějaká šance objeví," dodal pilot, jenž v současnosti soutěží na Německé rallye.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.