ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Jste pokrytci, vzkázal šéf Ferrari kritikům

Velikost textu:

Londýn - Prezident stáje formule 1 Ferrari Luca di Montezemolo označil kritiky italského týmu za pokrytce. Podle něj existuje takzvaná týmová režie navzdory všem zákazům v šampionátu odjakživa. Italská stáj se stala terčem kritiky po nedělní Velké ceně Německa. Felipe Massa jel od prvního kola v čele, ale ve 47. okruhu dostal přes rádio informaci, že druhý Fernando Alonso je rychlejší. Brazilský pilot o dvě kola později zpomalil a pustil týmového kolegu před sebe.

Jezdci stáje Ferrari Felipe Massa a Fernando Alonso
Jezdci stáje Ferrari Felipe Massa a Fernando Alonso
Otevřít galerii
 • Jezdci stáje Ferrari Felipe Massa a Fernando Alonso autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1531/153047.jpg?1269684763
 • Oslavy týmu Ferrari autor: Martin Meissner, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1823/182258.jpg?1280068241

"Tyhle věci se ve formuli děly už za dob Tazia Nuvolariho a jako sportovní ředitel jsem to sám zažil nejen v dobách Nikiho Laudy," přidal di Montezemolo. "Takže dost bylo pokrytectví. Samozřejmě ale chápu, že někteří lidé by byli rádi, kdyby si naši jezdci šli po krku," dodal.

Ferrari dostalo od komisařů závodu pokutu 100 000 dolarů (1,94 milionu korun). O dalších případných sankcích bude rozhodovat vedení FIA. Výsledky však zůstaly beze změn a Alonso na pátém místě průběžného pořadí ztrácí osm závodů před koncem seriálu na vedoucího Lewise Hamiltona z McLarenu 34 bodů. Massa, který mohl zvítězit téměř přesně po roce od vážného zranění hlavy, je o 38 bodů za Alonsem osmý.

Luca di Montezemolo, prezident stáje Ferrari:

"Každý z našich jezdců to ví a musí se s tím smířit: Zájem týmu je před zájmem jedince."

Z komunikace přes vysílačky žádný přímý příkaz z rádia nezazněl. Pokyny týmu jsou však neoddiskutovatelné. "Fernando je rychlejší než ty. Můžeš tuto informaci potvrdit?" vyslechl si Massa ve sluchátkách od týmového inženýra Roba Smedleyho ve chvíli, kdy bez problémů vedl. Když o dvě kola později uvolnil Alonsovi cestu, dočkal se poděkování a omluvy. "Hodný hoch. Teď to jen drž. Promiň," ozvalo se z rádia.

"Já jen viděl, že Felipe zpomalil. Člověk musí využít každou příležitost," konstatoval Alonso na tiskové konferenci po závodě. Massa nejprve uvedl, že k tomu nemá co říct. "Fernando mě prostě předjel," řekl, ale později pod tlakem dotazů doplnil. "Vše, co vím, je, že musím pracovat pro tým. A to jsem dělal, to je to nejdůležitější."

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.