ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Rossi se vrátí k závodům už na Sachsenringu

Velikost textu:
aktualizováno 14. 7. 2010 18:45

Řím - Motocyklový jezdec Valentino Rossi se po vážném zranění vrátí k závodění už o tomto víkendu na Sachsenringu ve Velké ceně Německa. Jednatřicetiletý pilot se po dnešním rentgenovém vyšetření od lékařů dozvěděl, že může pouhých šest týdnů po zlomenině pravé holeně znovu závodit. Dobrozdání od Rossiho lékařů ještě musí potvrdit oficiální lékař závodu přímo v dějišti. S ním se slavný Ital setká ve čtvrtek, den před zahájením tréninkových jízd. Pro všechny případy bude také připraven jej zastoupit testovací pilot Wataru Jošikawa, který ho nahradil v předchozích závodech. Oznámil to jeho tým Fiat Yamaha.

Valentino Rossi
Valentino Rossi
Otevřít galerii
 • Valentino Rossi autor: Petr David Josek, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1794/179329.jpg?1278954901
 • Italský motocyklový závodník Valentino Rossi autor: Petr David Josek, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1794/179333.jpg?1278955125

Rossi si zlomil nohu 5. června při pádu v tréninku na Velkou cenu Itálie v Muggellu. Podrobil se pak ve Florencii dvěma operacím a doba rekonvalescence se původně odhadovala až na půl roku. Už zhruba po měsíci však devítinásobný mistr světa znovu seděl na motocyklu a v pondělí na Masarykově okruhu zajížděl při soukromém testování časy na superbikovém stroji, se kterými by držel krok s nejlepšími jezdci nedávného brněnského závodu MS.

"V posledních dnech jsem udělal obrovské pokroky. Před týdnem mě ještě všechno bolelo," uvedl Rossi, který stále při chůzi používá berle a kulhá. "Jsem opravdu nadšený, že si lékaři myslí, že mohu znovu závodit už tento víkend," dodal.

Počítá ale s tím, že ještě nebude plně schopný konkurence. "Chci to zkusit. Motorka i tým mi strašně chyběly. Doma mě to unavovalo, těším se do paddocku. Wataru tam bude připravený, takže když bude problém, pojede on," dodal Rossi, který v MS chyběl kvůli zranění poprvé ve čtrnáctileté kariéře a přišel o čtyři závody.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.