ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Smržova naděje na úspěch v MS superbiků skončila v první zatáčce

Velikost textu:

Brno - První jízdu mistrovství světa v Brně superbiků vyhrál třiadvacetiletý britský jezdec Jonathan Rea na hondě před vedoucím jezdcem seriálu Italem Maxem Biaggim na aprilii. Smůla provázela jediného českého zástupce v seriálu Jakuba Smrže, který se ocitl hned v první zatáčce po startu v pádu tří jezdců na chvostu pelotonu a závod pro něj předčasně skončil. Druhá jízda startuje v 15:30.

Jakub Smrž
Jakub Smrž
Otevřít galerii
 • Jakub Smrž autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1007/100666.jpg?1248453932
 • Max Biaggi autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1007/100665.jpg?1248453902

Smrž, který před brněnským závodem vyměnil motocykl Ducati za Aprilii RSV4, odstartoval do první jízdy jako poslední z jednadvaceti jezdců a jeho naděje skončila po několika stovkách metrů v kačírku. Kromě Smrže se v hromadném pádu ocitli ještě Němec Max Neukirchen a Australan Chris Vermeulen, kteří rovněž nepokračovali v závodě.

Pád postihl také Itala Lucu Scassu, problémy s motocyklem ve velkém vedru přinutily zajet předčasně do depa Brita Leona Camiera a také Itala Lucu Scassu.

Nejrychlejší start do závodu měl vedoucí jezdec seriálu Ital Max Biaggi, za kterého se zavěsili dva Britové Jonathan Rea a vítěz superpole Cal Crutchlow. Těsně před průjezdem prvního kola Biaggiho předstihl Rea, jenž diktoval z prvního místa tempo závodu až do cíle. Velmi dobře si vedl po dvou pádech v sobotním superpole Japonec Norijuki Haga, který sice vyjížděl do závodu až ze čtvrté řady, postupně se však probojoval na šesté místo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.