ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Den za volantem v Le Mans zvládl nejlépe tým Audi

Velikost textu:

Le Mans (Francie) - Slavný automobilový závod 24 hodin v Le Mans skončil trojnásobným úspěchem vozů Audi. Z prvenství se radovala francouzsko-německá posádka Romain Dumas, Timo Bernhard, Mike Rockenfeller. Stanovili přitom nový rekord v ujeté vzdálenosti, když zkompletovali 397 kol. Debaklem skončil závod pro obhájce prvenství tým Peugeot. Žádný z jeho čtyř vozů v hlavní kategorii LMP1 maraton na francouzském okruhu La Sarthe nedokončil.

Romain Dumas z týmu Audi
Romain Dumas z týmu Audi
Otevřít galerii
 • Romain Dumas z týmu Audi autor: David Vincent, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tým Audi na závodě v Le Mans autor: Michel Spingler, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ze dvou českých účastníků skončil v absolutním hodnocení sedmý Jan Charouz, startující v barvách týmu OAK Racing s vozem Pescarolo-Judd. S francouzskými týmovými kolegy Matthieuem Lahayem a Guillaumem Moreauem skončili druzí ve slabší kategorii prototypů LMP2.

Tomáš Enge spolu s Nizozemcem Peterem Koxem a Dánem Christofferem Nygaardem z týmu Young Driver AMR vybojovali s vozem Aston Martin třetí místo v kategorii GT1. Po startu z pole position jejich šance na lepší umístění zhatila prasklá poloosa, kterou museli už po necelých čtyřech hodinách jízdy vyměnit.

Práce v technickém depu
Práce v technickém depu

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.