ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Charouz dojel v brněnském závodu formule Renault sedmý

Velikost textu:
aktualizováno 5. 6. 2010 18:57

Brno - Filip Salaquarda vyšel bodově naprázdno z dnešního závodu formule Renault v Brně, třebaže na Masarykově okruhu startoval jako nečekaný vítěz kvalifikace z pole position. O životní výsledek připravila pražského pilota jezdecká chyba a po nedobrovolném výletu mimo trať se propadl až do druhé desítky pořadí. Ve čtvrtém pokračování Světové série Renault, kterou Brno hostí poprvé v historii, bodoval alespoň Jan Charouz na sedmém místě. Druhý závod hlavní třídy formule 3,5 se pojede v neděli.

Jan Charouz
Jan Charouz
Otevřít galerii
 • Jan Charouz zdroj: jan-charouz.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/14/1360/135970.jpg?1316076462
 • Jan Charouz autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Salaquarda po startu přišel už v úvodní zatáčce o první pozici, ale zavěsil se za argentinského kolegu z týmu ISR Racing Estebana Guerrieriho, před nímž dopoledne vyhrál o půl sekundy kvalifikaci. Zatímco Jihoameričan vedení udržel až do cíle a připsal si druhý letošní triumf, Salaquarda opustil ve druhém kole trať a musel na druhý bodový zisk po předchozím osmém místě v Monaku zapomenout. Nakonec byl patnáctý.

Českým jezdcům se před domácím publikem povedly páteční tréninky a každý z nich vyhrál po jednom. Charouz na to ale v kvalifikaci nenavázal a startoval až z osmého místa, po Salaquardově minele se posunul alespoň o jednu příčku a získal čtyři body.

přehrát video
Charouz dojel v Brně sedmý
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.