ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Automobilový sprint v Jarní ceně Brna vyhrál Kostka

Velikost textu:

Brno - Tomáš Kostka s mercedesem vyhrál s velkou převahou sprinterský závod automobilové Jarní ceny Brna na Masarykově okruhu. Tímto výsledkem tak pětadvacetiletý pilot navázal na sobotní triumf ve vytrvalostním závodě, při kterém byl členem obou nejúspěšnějších posádek. V kategorii do 3500 ccm si vedl nejlépe Jiří Mičánek v porsche, oba závody divize 3 vyhrál Jan Skála s glorií.

Vůz Mercedes Benz C-Klasse DTM
Vůz Mercedes Benz C-Klasse DTM
Otevřít galerii
 • Vůz Mercedes Benz C-Klasse DTM autor: Miloš Rybář, zdroj: BPA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Charouz-Gravity Racing autor: Miloš Rybář, zdroj: BPA https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Také v kvalifikaci Kostka kraloval a soupeřům začal ujíždět od prvního z deseti kol. "Strašně jsem si to užil. Jen škoda, že se jede pouze na deset kol. Bylo pak cítit, že po pěti kolech začaly trochu odcházet pneumatiky, ale s tím jsem do toho šel, abych získal co nejvíc zkušeností s autem," prohlásil Kostka.

Jan Charouz bodoval v premiéře nového formulového seriálu Auto GP, který navazuje na evropskou formuli 3000 a zrušenou A1 Grand Prix, čtvrtým a šestým místem. Z vítězství se radovali Ital Luca Filippi a Bulhar Vladimir Arabadžijev. Další závod se pojede za měsíc v Imole.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.