ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Smrž vybojoval ve Valencii dvě desátá místa v MS superbiků

Velikost textu:

Valencie (Španělsko) - Jakub Smrž vybojoval ve třetím dílu mistrovství světa superbiků dvě desátá místa. Sedmadvacetiletý závodník dnes ve Valencii se svojí ducati poprvé v sezoně dokončil obě jízdy a přerušil sérii tří startů, ve kterých nedojel do cíle. Dosud měl na kontě body jen za osmé místo ze zahajovacího závodu v Austrálii, tentokrát svůj zisk rozšířil na dvacet bodů a v celkové klasifikaci se posunul o místo na 14. pozici.

 

Jakub Smrž vybojoval dvě desátá místa
Jakub Smrž vybojoval dvě desátá místa
Otevřít galerii
 • Jakub Smrž vybojoval dvě desátá místa autor: Alberto Saiz, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1566/156597.jpg?1271004284
 • Jakub Smrž vybojoval dvě desátá místa autor: Alberto Saiz, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1566/156599.jpg?1271004445

Vedení v seriálu uhájil Brit Leon Haslam na suzuki, který ve Španělsku vyhrál první jízdu a v druhé přijel do cíle čtvrtý. Dvakrát na stupních vítězů byl opět slavný Ital Max Biaggi na aprilii, který opanoval předchozí závod v Portugalsku, tentokrát ale na vítězství nedosáhl.

Naopak premiérový triumf v sezoně si ve druhé jízdě připsal Japonec Norijuki Haga s ducati, který loni v posledním závodě těsně přišel o titul mistra světa. V dramatickém závodě zvítězil rozdílem pouhých 25 tisícin sekundy před Španělem Carlosem Chekou.

O výsledcích přitom rozhodoval součet časů ze dvou částí jízdy, protože závod musel být ve čtvrtém kole přerušen kvůli hrozivě vyhlížející havárii dvou jezdců v plné rychlosti v cílové rovince. Simon Andrews i Vittorio Iannuzzo vyvázli bez vážnější újmy, první z nich si podle organizátorů šampionátu pouze lehce poranil kotník.

Leon Haslam uhájil celkové vedení v šampionátu
Leon Haslam uhájil celkové vedení v šampionátu
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.