ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Jordánskou rallye vyhrál Loeb a v čele MS uniká soupeřům

Velikost textu:

Ammán - Francouzský pilot Sébastien Loeb na citroënu vyhrál Jordánskou rallye a po třetí soutěži si upevnil pozici v čele průběžného pořadí MS. Loňský vicemistr světa a jeho dosud nejbližší pronásledovatel Mikko Hirvonen s fordem havaroval v páteční 2. etapě a na body nedosáhl. Šestinásobný mistr světa Loeb rozjížděl Jordánskou rallye pomaleji, před dnešní závěrečnou etapou už měl ale půlminutový náskok na Fina Jariho-Mattiho Latvalu.

Sebastien Loeb
Sebastien Loeb
Otevřít galerii
 • Sebastien Loeb zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1551/155016.jpg?1270306756
 • Jari-Matti Latvala autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Na druhé pozici byl sice ještě v té době jezdec juniorského týmu Citroën Sébastien Ogier, ten ale na základě týmové režie přijel s předstihem na start první dnešní erzety a zkušenějšímu Loebovi čistil trať. S automatickou penalizací se propadl na šesté místo.

Také u Fordu zapracovala týmová režie a Hirvonen bez šance na přední umístění zase čistil kameny ze zrádných rychlostních zkoušek Latvalovi. Ten však na Francouze potřebný čas nenajel a s mankem 35 sekund skončil druhý. Bronzový stupínek obsadil Nor Petter Solberg s více než minutovou ztrátou.


Jediný český zástupce Martin Semerád měl s mitsubishi problémy už v pátek, kdy nedokončil etapu kvůli poškozenému diferenciálu. Hned v úvodní dnešní erzetě navíc havaroval a rallye pro něj skončila. S utrženou nápravou zablokoval na několik minut trať pro ostatní vozy startující až za ním.

Petter Solberg se svým Subaru
Petter Solberg se svým Subaru
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.