ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Hirvonen havaroval, triumf v Jordánsku nezopakuje

Velikost textu:
aktualizováno 2. 4. 2010 13:40

Ammán - Finský jezdec Mikko Hirvonen s fordem havaroval v úvodu druhé etapy Jordánské rallye a ztratil šanci na zopakování triumfu z roku 2008. V úvodní dnešní rychlostní zkoušce vyletěl vicemistr světa z trati a urazil přední kolo. V té době byl na průběžném pátém místě. Do třetí soutěže mistrovství světa by se rád v sobotu vrátil, podle pravidel superrallye ale dostane velkou časovou penalizaci.

Mikko Hirvonen
Mikko Hirvonen
Otevřít galerii
 • Mikko Hirvonen zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Mikko Hirvonen autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Do čela se dostal šestinásobný mistr světa Francouz Sébastien Loeb s citroënem, jenž zlikvidoval půlminutové manko na dosud vedoucího Fina Jariho-Mattiho Latvalu. Před sobotním závěrem má náskok 24 sekund na průběžně druhého krajana Sébastiena Ogiera. "Nevím, jestli za sebou dokážu Latvalu udržet, ale chtěl jsem jet co nejrychleji," obává se Loeb nevýhodné pozice "čističe trati", kterou dnes musel vykonávat jeho finský soupeř a ztratil během šesti erzet minutu. Pokud Ogier uhájí druhou příčku, vyrovná své maximum z loňské Rallye Akropolis.

V kategorii produkčních vozů se neudržel na medailových pozicích jediný český zástupce Martin Semerád s mitsubishi. Ve druhé dnešní rychlostní zkoušce měl problémy s diferenciálem a v dalším testu musel odstoupit. Podle pravidel superrallye může nastoupit do sobotní etapy, stejně jako Hirvonen by ale jel se značnou časovou ztrátou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.