ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

V Brně se při pádu z motorky zranil freestylový jezdec Kuchař

Velikost textu:

Brno - Při pádu z motorky se během přípravy na dnešní exhibici na veletrhu Motosalon v Brně zranil freestylový jezdec Petr Kuchař. Záchranáři jej s  poraněním zad a hrudníku převezli na urgentní příjem do fakultní nemocnice v Brně-Bohunicích. Kuchař je organizátorem freestylové exhibice Freestyle Motocross Race Brno 2010. Podle serveru iDnes se nehoda stala dopoledne hned při jeho prvním cvičném skoku. Jezdec se v pádu přetočil a spadla na něj motorka. "Startovat určitě nebude," řekl serveru pořadatel, který si nepřál být jmenován.

 • zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1498/149706.jpg?1322762862
 • Freestyle motokros autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/112/11114.jpg?1204631825

"Muž byl při vědomí. Zranění, která utrpěl, jsou potenciálně závažná a nelze při nich vyloučit poškození páteře," uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Barbora Zuchová.

Kuchařův pád nebyl podle Ámose Krejčího z tiskového centra Freestyle Motocross Race nijak výjimečný. "Hned při prvním skoku spadl a narazil si záda. Byl to běžný pád při kupodivu lehkém skoku, nezvládl ale dopad. Normálně si stoupl a pak sedl. Odvezli ho do nemocnice na rentgen. Možná se ještě dnes vrátí zpátky," prohlásil Krejčí.

Již v minulosti utrpěl osmatřicetiletý Kuchař řadu ošklivých pádů a zranění. Naposledy před dvěma roky na závodech v Ostravě si při pádu poškodil kotník, pohmoždil žebra a způsobil otřes mozku. V Ostravě měl i dříve těžké karamboly, při nichž utrpěl také několik zlomenin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.