ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Zraněný pilot Zapletal čeká v Santiagu na převoz do ČR

Velikost textu:

Buenos Aires - Zraněný český účastník Rallye Dakar Miroslav Zapletal leží po páteční operaci prasklého obratle na jednotce intenzivní péče v Santiagu de Chile a podle informací chilských lékařů by měl být do deseti dnů schopen převozu do České republiky ve speciálním ochranném krunýři. Zapletalův navigátor Tomáš Ouředníček na internetových stránkách týmu OffroadSport.cz uvedl, že pilot nemá po úspěšném zákroku, který provedl lékař chilské prezidentky Michelle Bacheletové, žádné neurologické potíže.

Miroslav Zapletal
Miroslav Zapletal
Otevřít galerii
 • Miroslav Zapletal autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Miroslav Zapletal a Tomáš Ouředníček autor: Volfík René, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Hůře se mu dýchá, ale to je prý následek nárazu a brzy se to spraví," tlumočil Ouředníček informace, které získal po návštěvě pacienta v rozhovoru s ošetřujícím lékařem na moderní klinice. "Personál kliniky se o něj vzorně stará. Vyrobili mu i seznam důležitých vět (česko-španělských), aby mohl komunikovat," doplnil Ouředníček. Zapletal havaroval ve čtvrtek na 309. kilometru šesté etapy. Při nehodě urazil přední kolo svého mitsubishi, zničil nápravu a sám se vážně zranil. Jeho navigátor byl po vyšetření naražených zad a chiropraktické masáži z nemocnice propuštěn.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.